100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Úložný nábytek v industriálním stylu

Máte rádi, když se v útulném interiéru prolíná nábytek a doplňky v surové estetice starých továrních hal? Kousky v industriálním stylu si na nic nehrají ani neskrývají a přesně to na nich máme rádi.

Objevte s námi ty nejlepší industriální komody, skříně, knihovny i police bez falešného pozlátka.

Typické rysy a tvary

Na industriálním nábytku jde na první pohled poznat, že to není žádná citlivka a hodně toho vydrží. Oprýskané skříně mohou dokonce působit jako vystřižené přímo ze starých továrenských šaten. Přiznané spoje, šrouby i různé nedokonalosti či opotřebení materiálu dodává nábytku na správné autentičnosti.

Materiály

U industriální komody určitě nevadí, pokud bude vyrobena z opotřebovaného nebo neopracovaného materiálu - naopak, pro tu správnou atmosféru je to více než vítané.

Přece jen se ale klade důraz na samotnou kvalitu a výdrž materiálu, proto se tady nejčastěji využívá dřevěný masiv v kombinaci s tmavě lakovaným kovem. Ovšem betonové police a skříňky budou také působit netradičně a v industriálním interiéru dokonale vyniknou.

Barvy

Barevné ladění se zde nese v duchu přirozenosti a bez zbytečných výstřelků. Hřejivý dřevěný dekor s chladivými tóny se navzájem skvěle doplňují a tvoří harmonickou dvojici.

Pokud chcete tuto kombinaci oživit, zvolte zemité odstíny, hořčicovou, cihlovou, olivovou nebo petrolejovou barvu. Výjimkou mohou být kovové skříňky s pestře barevným, ale oprýskaným lakem. Takový kousek bude skvělým oživením místnosti.

Kombinujte

Líbí se vám industriální styl, ale bojíte se, že by u vás doma působil příliš “tvrdě” a chladně? Neváhejte si pořídit klidně i jen jeden dominantní kus nábytku a zbytek interiéru laďte na jemnější notu.

Výhodou industriálu je totiž jeho skvělá kombinovatelnost s jinými styly - například s minimalistickým, eklektickým i boho stylem. Třeba výrazně industriální komoda nebo TV skříňka bude skvělou dominantou i v rozevlátém, bohémsky laděném obýváku.

Více inspirace pro úložné prostory najdete v celé kategorii