Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Úložný nábytek ve scandi stylu

Máte v oblibě jednoduchý a čistý design ve skandinávském stylu, ale tak trochu tápete při výběru komod, skříní, knihoven a polic? Inspirujte se naším výběrem těch nejlepší kousků, které nejen funkčně, ale i nápaditě doplní váš domov.

Typické rysy a tvary

Scandi nábytek je v první řadě jednoduchý (až minimalistický), vzdušný a přímočarý. Přestože je u něj kladen důraz na funkčnost bez příkras, rozhodně nepůsobí nudně ani obyčejně.

Komody i skříně často stojí na subtilních nožkách, díky čemuž působí i vcelku dominantní kousek odlehčeně.

Kvalitní materiály

Protože je scandi nábytek zbavený jakýchkoliv zbytečných ornamentů a dekorativních prvků, pozornost se zde zaměřuje na obzvlášť precizní zpracování.

S tím jdou ruku v ruce i dobře zvolené materiály, na kterých se zub času nijak neprojeví a nebo naopak zvládnou noblesně stárnout do krásy.

Barvy

Ve scandi interiéru převažují světlé neutrální odstíny jako je krémová, šedá a bílá, protože díky nim se prosvětlí a získá na vzdušnosti každý kout. A protože komody i skříně často v interiéru zabírají vcelku velkou plochu, hodí se tyto neutrální barvy i pro ně.

Chybu ale neuděláte ani se světlým dekorem dřeva nebo světle pastelovými tóny modré či pudrové. Pokud toužíte po výraznější dominantě, skvěle zafungují zemité odstíny hořčicové, terakotové a olivové. Ty můžete použít i jako akcentovou barvu na menší poličce či regálu.

Využijte prostor k hravosti

Čisté linie a jemná barevnost scandi stylu dává velký prostor k originálním kombinacím různých druhů skříněk a komod, aniž byste se museli bát přeplácanosti a vizuálního chaosu.

Nebojte se zkombinovat různé textury, materiály i barvy. Pokud se ale nechcete příliš odvázat, určete si jeden sjednocující prvek - tím může být třeba barevná paleta.

Více inspirace pro úložné prostory najdete v celé kategorii