Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Vánoční stromeček v tradičním stylu podle blogerky Kejti.ts

Věříte, že autentickou atmosféru Vánoc vytváří kromě jiných zvyků a tradic i klasicky vyzdobený dům a hlavně vánoční stromeček? My také.

Pojďte se s námi inspirovat kouzelně hřejivou paletou ozdob, slaměnými i dřevěnými dekoracemi, skleněnými baňkami a dalšími doplňky, s kterými podpoříte dokonale slavnostní náladu.

Hlavní motivy

Na tradičně ozdobeném vánočním stromečku zpravidla hraje hlavní roli červená barva doplněná zelenou, bílou i béžovou. Často na něm nechybí ani přírodní motivy jako jsou šišky nebo slaměné ozdoby a řetězy. Nejrůznější postavičky vyvedené do detailu nebo malí andělíčci se sem hodí úplně nejlépe. A jak nakonec podtrhnout celkový výsledek? Na samotný vrcholek stromu nezapomeňte připevnit hvězdu.

Retro ozdoby po babičce

Vánoce jsou v prvé řadě o rodině a setkávání s přáteli, proto je fajn, když i váš stromeček získá pořádně osobitý ráz s příběhem. Pokud máte na půdě pár schovaných roztomilých ozdob nebo baněk po prarodičích, určitě je dejte na odiv. A čím budou zvláštnější a možná i trochu kýčovitější, tím líp. Ozdoby totiž fungují jako koření - pokud to s nimi přespříliš nepřeženete, tak výsledek nádherně “opepří”.

Voňavé DIY ozdoby

Detailně zpracované postavičky můžete také doplnit vlastnoručně vyrobenými dekoracemi. Stačí nakrájet pomeranč na kolečka a nechat jej usušit. Nebo můžete vykrajovátkem na těsto vykrojit zvířátka z kůry pomela. Největší parádu ale uděláte s voňavými perníčky - nemusíte je ani zdobit, krásné budou i tak.