Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Velký průvodce ložním povlečením: Jak si vybrat to pravé

Už vás nebaví vaše vybledlé povlečení a rádi byste si pořídili nové. Kdo se v tom má ale vyznat? Maminka nedá dopustit na klasické bavlněné a kamarádka naposledy mluvila o zázračně hřejivém mikroplyši. A co všechny ty záhadné pojmy jako perkál a mikroperkál? Nenechte se odradit a svěřte se do péče velkého průvodce ložním prádlem, se kterým vyberete ideální povlečení na postel přesně pro vás.

Zapínání povlečení

U zapínání se nejčastěji setkáte s knoflíky, či více praktickými patentky a zipem. Velkým trendem se stalo tzv. obálkové zapínání. To je doplněné o přehyb látky, který je všitý do vnitřní části povlaku. Kapsu už stačí jen přetáhnout přes peřinu a máte povlečeno.

Hlavní výhodou je snadné zapínání a absence knoflíků a zipů, takže se nemusíte bát poničení bubnu pračky. Nezapomeňte, že povlečení má být asi o 20 cm delší než vaše peřina, aby se dalo snadno zapnout. Jestli máte doma peřinu o rozměrech 200 x 200 cm, pořiďte si povlečení 200 x 220 cm.

Bavlněné povlečení

Léty prověřená klasika

Bavlněné povlečení je měkké a příjemné na dotek a seženete ho v nekonečném množství barev a vzorů. Jeho největšími přednostmi jsou skvělá prodyšnost a savost.

Pořizovací cena je nízká, takže levných povlečení můžete nakoupit ještě pár navíc do výbavy. Jedinou nevýhodou je mačkavost. Když ho ale hned po vyprání pověsíte, bude mu už stačit jen rychlé přežehlení.

Tak a je to. Stal se z vás opravdový expert přes ložní prádlo. Dokážete s přehledem vyšvihnout největší výhody mikroplyšového povlečení i vysvětlit rozdíl mezi perkálem a mikroperkálem. Své nově nabyté vědomosti využijte při pořizování ložního povlečení přesně podle svých představ.

Jestli přeci jen ještě váháte, tak doporučujeme na zimní sezónu pořídit hřejivé povlečení z mikroplyše nebo flanelu, pod kterým vás sychravá zima nikdy nenajde. Na zbytek roku si dopřejte to největší pohodlí a nechte se hýčkat bavlněným saténem nebo moderním mikroperkálem.