-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jídelna inspirovaná venkovským stavením

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Hrubší struktury a přírodní materiály jsou typickými rysy rustikálně laděné jídelny. Pocit, že si vychutnáváte domácí dobroty někde na chalupě, ještě umocní smaltované nádobí, kostkovaný lněný ubrus a luční kvítí v masivní váze. Zkrátka - idyla, idyla, idyla.

Inspirujte se našimi tipy, jak vytvořit vesnickou jídelnu, kde se budete po celý rok cítit jako na letní dovolené!

Inspirováno venkovem

K rustikálně laděnému interiéru neodmyslitelně patří dřevo. Poctivý masivní stůl proto bude základ. Aby však místnost nepůsobila hutně a přesyceně, odlehčete ji kovovými prvky - například u židlí. Klidně kombinujte různé tvary, vnesete tak do jídelny dávku hravosti a uvolněnosti. Rovněž se spolehněte na doplňky ve světlých barvách, které jídelnu prosvětlí.

Praktická koženka

Židle s potahem imitující kůži jsou pro rustikální styl jako dělané. Navíc oceníte i jejich snadnou údržbu a vylité nápoje vás jen tak nerozhází.

Odolný parťák

Jídelní stůl ideálně s deskou z masivního dřeva a patinou si zaslouží vystavit na odiv. Pro čtyři osoby bude pohodlný kulatý stůl o průměru 120 cm, nebo obdélníkový 160x90.

V jedné lajně

Typickým venkovským kouskem nábytku je lavice, která oplývá řadou výhod. Na rozdíl od židlí nepotřebuje prostor na odsunutí od stolu a může poskytnout i další úložný prostor.

Jako u babičky

K venkovu neodmyslitelně patří stylové nádobí. Kromě bílé a béžové barvy se může odvázat i s jemnými odstíny pastelových barev a určitě zvolte dekory s motivy květin, zvířat nebo ozdobnými nápisy. Nepodceňte ani doplňky. Plecháček, máslenka a příbor s dřevěnou rukojetí nesmí na prostřeném stolu chybět. Na židle upevněte měkké prošívané sedáky a užijte si pomalou snídani.

Více rad a tipů pro jídelnu najdete také zde.