Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jídelna inspirovaná venkovským stavením

Hrubší struktury a přírodní materiály jsou typickými rysy rustikálně laděné jídelny. Pocit, že si vychutnáváte domácí dobroty někde na chalupě, ještě umocní smaltované nádobí, kostkovaný lněný ubrus a luční kvítí v masivní váze. Zkrátka - idyla, idyla, idyla.

Inspirujte se našimi tipy, jak vytvořit vesnickou jídelnu, kde se budete po celý rok cítit jako na letní dovolené!

Inspirováno venkovem

K rustikálně laděnému interiéru neodmyslitelně patří dřevo. Poctivý masivní stůl proto bude základ. Aby však místnost nepůsobila hutně a přesyceně, odlehčete ji kovovými prvky - například u židlí. Klidně kombinujte různé tvary, vnesete tak do jídelny dávku hravosti a uvolněnosti. Rovněž se spolehněte na doplňky ve světlých barvách, které jídelnu prosvětlí.

Praktická koženka

Židle s potahem imitující kůži jsou pro rustikální styl jako dělané. Navíc oceníte i jejich snadnou údržbu a vylité nápoje vás jen tak nerozhází.

Odolný parťák

Jídelní stůl ideálně s deskou z masivního dřeva a patinou si zaslouží vystavit na odiv. Pro čtyři osoby bude pohodlný kulatý stůl o průměru 120 cm, nebo obdélníkový 160x90.

V jedné lajně

Typickým venkovským kouskem nábytku je lavice, která oplývá řadou výhod. Na rozdíl od židlí nepotřebuje prostor na odsunutí od stolu a může poskytnout i další úložný prostor.

Jako u babičky

K venkovu neodmyslitelně patří stylové nádobí. Kromě bílé a béžové barvy se může odvázat i s jemnými odstíny pastelových barev a určitě zvolte dekory s motivy květin, zvířat nebo ozdobnými nápisy. Nepodceňte ani doplňky. Plecháček, máslenka a příbor s dřevěnou rukojetí nesmí na prostřeném stolu chybět. Na židle upevněte měkké prošívané sedáky a užijte si pomalou snídani.

Vidličky a nože

Příbory z kvalitní pochromované oceli nerezavějí a snadno se udržují. Dětem a lidem s horší motorikou budou však spíše vyhovovat takové, které mají dřevěnou rukojeť.

Folklorní motivy

Talíře s modrým dekorem patří k rodinným pokladům. Působí malebně a odkazují na tradiční hodnoty. A navíc - folklorní motivy jsou opět trendy! Není tedy příhodnější styl, než vesnický, kde se budou perfektně vyjímat.

Zpátky ke kořenům

Smaltování - speciální technika pro ochranu kovu je generacemi prověřená a opět se vrací na výsluní. Nádobí jím opatřené totiž něco vydrží. Jen tak jej nepoškrábete a odolá i vysokým teplotám. Zároveň jej oceníte, pokud trpíte alergiemi, neobsahuje totiž žádné látky, které by mohly působit obtíže.

Jednoduše, prosím

Pokrmy servírujte klidně jen na dřevěném prkénku. Pokud budete chtít dodat tabuli slavnostnější ráz, nic nezkazíte patrovým podnosem ze dřeva či kameniny.

Více rad a tipů pro jídelnu najdete také zde.