Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Vyrobte si doma adventní kalendáře

Iva Baltaretu · 19. listopadu 2021

Pojďte si s námi vytvořit vánoční atmosféru, kterou vykouzlí adventní kalendář podle některého našeho návodu. Prozradíme mnoho tipů, jak na něj, co do něj dát, a jak ho připravit nejen pro děti, ale i pro svého partnera.

Závěsný věnec s papírovými srdíčky

Přírodní věneček jsme vytvořili z chvojí a srdíčka z recyklovaného papíru. Co dalšího budete potřebovat?

Na věnec: kruhový základ o průměru asi 25 cm, je jedno, jestli kovový nebo dřevěný, chvojí, šípky, šišky, kapradí, větvičky, lišejníky, kousky mechu a podobně, tavnou pistoli, drátek, vlasec.

Na srdíčka: černý, bílý, nebo obyčejný balicí papír, ideální gramáž je okolo 100 g/m2, čtvrtku raději ne, zlatou, stříbrnou fixu, nůžky.

Postup

Nejdřív si drátkem udělejte na kruhu síť, na ni pak budete věšet srdíčka s překvapením. Pak postupně drátkem nebo tavnou pistolí přidělávejte chvojí - postup jsme si ukazovali v článku o podzimních věncích. Kruh obalte chvojím ideálně zeshora i zespoda. Věneček tak bude vypadat lépe. Nakonec ozdobte různými šiškami, šípky a podobně. My jsme ještě ve finále poprášili umělým sněhem.

Z papíru vystřihněte srdíčka. Ta naše jsou velká asi 8x8 cm, aby se do nich vešla nadílka. Na srdíčka nadepište předem čísla od 1 do 24, ideálně z obou stran. Pak srdíčka sešijte na šicím stroji. Než je úplně zašijete, dejte dovnitř malou drobnost, třeba sladkost. Do srdíček ale můžete dát i lístečky se vzkazy a podobně.

Srdíčka pak zavěste pomocí vlasce případně tenké niti. A kam celý kalendář umístit? Slušet mu to bude nad kuchyňským stolem, u okna, nebo ho dejte jako dekoraci do dětského pokojíku.

Minidomečky

Minimalistické papírové domečky se budou pěkně vyjímat na komodě nebo poličce.

Jak je vytvořit?

Stáhněte si šablonu a vystříhejte 24 domečků. Všechny domečky postupně slepte a umístěte na vhodný tác nebo podnos.

Co do nich? Opět se nabízí sladkosti a jiné drobnosti, ale taky je nemusíte plnit ničím.

Tip: Každý den vybarvěte jeden domeček.

Adventní fotokalendář

Absolutně jednoduchý, navíc ho vytvoříte během chvilky. Nejvíc času vám zabere výběr vhodných fotek z různých výletů a skvělých zážitků v tomto roce.

Vytiskněte fotky ve čtvercovém/polaroid formátu. Bílá plocha poslouží na čísla od 1 do 24. Na zadní stranu pak napište třeba otázku, která se k danému momentu vztahuje. Postupně tak v období před Vánoci budete vzpomínat na svoje společné zážitky.

Tip: Tenhle kalendář jsme si připnuli na lednici pomocí magnetek.

Z barevných papírů

Se světelným řetězem s kolíčky lehce vytvoříte originální kalendář (nejen) pro své děti. Navíc malé ratolesti můžete snadno do přípravy zapojit. Stačí jen nastříhat tematické tvary z barevných kartonů, označit je čísly a na zadní stranu třeba napsat vzkaz pro každý den.

Pokud se cítíte obzvlášť kreativně, můžete vytvořit 24 menších obálek a do každé schovat milé překvapení. Napište na ně vzkazy a jednoduše připněte k řetězu ze světelných kolíčků.