-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Zahřejte svůj domov s koberci a kožešinami

Abychom se vraceli do útulného a hřejivého prostředí, je potřeba teplu domova trochu pomoci. Náš šatník i postel obměňujeme podle ročního období, tak nezapomínejme ani na podlahy. A jak tedy na to? Vemte si na pomoc deky, polštáře, ale hlavně měkkoučké koberce.

Vybírejte podle materiálu a tloušťky

Silné koberce obecně poskytují lepší izolaci než tenké koberce, protože mezi studenou podlahou a nohama je více prostoru. Samozřejmě záleží i na materiálu. Třeba takové vlněné koberce jsou nejteplejší a nejlépe izolují teplo i hluk. Jestli mají ale koberce odolávat zabláceným nožkám či tlapkám, zvažte tlustý bavlněný koberec, který se lépe čistí a suší.

Vyzkoušejte koberce s vysokým vlasem

Za vysoké považujeme koberce s délkou vlasu delší nad 25 mm. Třeba tzv. shaggy koberec, který má chlupatý vzhled, vytvoří příjemnou bariéru mezi studenou podlahou a vašimi chodidly. Záleží na zvoleném materiálu, ale celkově jsou huňatější a příjemné na dotek (i došlápnutí).

Přidejte teplé barvy

Celkovému dojmu můžete pocitově ještě trochu dopomoci správnou volbou barev. Zemité odstíny budou na oko působit mnohem hřejivěji než třeba studená bílá. Vyzkoušejte červený, hnědý, oranžový, zelený či sytě žlutý koberec a opticky svůj domov zateplete.