Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Materiál: Dubové dřevo

Výrazná kresba, příjemný povrch, hřejivý dojem i dobré vlastnosti. To jsou všechno superlativa, která v kostce vystihují jeden z nejmilovanějších přírodních materiálů - dubové dřevo.

Nejenže se hodí do každé místnosti a lze ho sladit se zbytkem interiéru v rozmanitých stylech, ale díky jeho přirozenému světlému odstínu s ním můžete opticky zvětšit menší prostory a dodat jim tak na vzdušnosti.

O vlastnostech

Dřevo z dubu předčí své kolegy z jiných stromů v mnoha ohledech. Díky své vysoké hustotě je velice silné a pevné. Odolává hmyzu, houbám, plísním i výrazným vlhkým a suchým podmínkám.

Nejen jeho vynikající technické vlastnosti, ale i nezaměnitelná struktura a vzhled z něj dělají nejžádanější materiál jak v nábytku, tak i doplňcích a dekoracích.

Kousky, které odolají trendům

Takový dubový jídelní stůl či komoda je investicí, která se vám bude vracet každý den. Vydrží po generace a případné poškození jde snadno zabrousit a zachovat tím dokonalý vzhled. Ať už se rozhodnete pro solitérní kousky nábytku, nebo malé doplňky, pro krásné dubové dřevo se najde místo vždycky.

Krása masivu neomrzí

Kdo by netoužil po prostorném bytě s naleštěnými dubovými parketami. Pokud ale zrovna nebydlíte v činžovním domě s dlouhou historií, i tak si luxus masivního dřeva můžete dopřát.

Konferenční stolek nebo komoda budou investicí, za kterou budete rádi celý život a ještě si kvalitu budou moc užívat další generace.

Gazzda, nadčasová kvalita

Tato značka pochází z Bosny a Hercegoviny a nábytek z dubového masivu je pro ni poznávacím znamením. Inspirace zdejší panenskou přírodou se proto promítá i do minimalistického designu s osobitou tváří.

Právě díky své jedinečnosti se pyšní několika mezinárodními oceněními, mezi něž patří například Red Dot Design Awards či Interior Innovation Award.

Náš tip:

Aby vám nábytek vydržel dlouhá desetiletí, je potřeba se o něj starat.

Prach a drobné nečistoty stačí pouze otřít bavlněným hadříkem. Objeví-li se ale na nábytku jemné šrámy, šmouhy, nebo se jim chcete jen preventivně vyhnout, sáhněte po sadě na speciální péči.

Více rad a tipů najdete zde