-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Materiál: Kůže

Sníte o nadčasovém nábytku, který s lehkostí a grácií odolává zubu času i přelétavým interiérovým trendům? Pak se vaším nerozlučným společníkem stanou kousky s kůží v hlavní roli.

Tento materiál má mnoho tváří. Dokáže působit jemně a elegantně, ale slušet mu to bude i v interiérech s nádechem syrového industriálu. Která varianta vás chytí za srdce? ♥

Proč zvolit kůži?

Skutečně kvalitní přírodní kůže je při doteku na holé tělo příjemnější než jakékoliv jiné látkové čalounění. V zimě vás bude hřát a v létě chladit.

Její vlastnosti ocení i alergici: nepropouští totiž prach, pot ani jiné nečistoty do vnitřního čalounění. Správně vyčiněná kůže je odolná hnilobě, molům i bakteriím. Navíc neabsorbuje žádné pachy a tak se hodí nejen pro majitele mazlíčků.

Investice, která se vyplatí

Už dlouho pokukujete po kožené sedačce, ale vzhledem k vyšší ceně váháte? Nenechte se odradit. Investice do kvalitního kousku z prémiové kůže se vám v průběhu let mnohokrát vrátí. Takový solitér totiž bez nadsázky vydrží ve skvělé formě až po několik generací.

Levnější variantou jsou kousky z tzv. recyklované kůže, která se vyrábí průmyslovým zpracováním rozemletých odřezků a zbylých kousků kůže. I tento materiál lze vyrobit velmi kvalitně, vlastnostem pravé kůže se ovšem nevyrovná.

Péče o kůži

Kvalitní kožené čalounění má tendenci s přibývajícími léty nabírat na kráse a působivém charakteru. Ale i tak vyžaduje čas od času laskavou péči. ♥

Pravidelně jednou týdně čalounění vysajte a otřete jemně navlhčeným hadříkem. Při větším znečištění je zásadní vždy používat profesionální prostředky, jinak byste mohli kůži navždy poničit. Mějte na mysli, že hladká a broušená (semišová) useň vyžadují jiný způsob čištění.

Netroufáte-li si na údržbu sami, využijte naší služby čištění s následnou výživou kůže.