Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Mid-century obývák: Slovo dostává nábytek z minulého století

Mid-century modern právě prochází renesancí. Položil základy moderního stylu bydlení plného jednoduchých linií, zručného kombinování neutrálních a výrazných barev i nejrůznějších materiálů. Přinesl také radost a odlehčení do smutného poválečného období.

Pro inspiraci nemusíte chodit daleko. Stačí obejít bazary nebo se poptat starší generace v rodině. Kombinace retro nábytku s moderními doplňky stvoří hravý interiér s opravdovou duší.

Když se staré potká s novým

Ve stylu mid-century hrají prim kusy nábytku, které pamatují polovinu minulého století. Křeslo, co na něm sedávala v mládí babička, komoda na vysokých nožkách, kam v pubertě maminka ukrývala svá tajemství a paprsčitý lustr zase svítil na nespočet životních událostí.

Pokud se na letitých solitérech podepsal zub času, stačí jim dopřát omlazující kúru v podobě nového laku nebo čalounění. V kombinaci s moderními prvky, příjemnou paletou barev a odlehčujícími zlatými akcenty vznikne obývák, kde se nostalgické vzpomínky prolnou s mladistvým přístupem k životu.

Servírovací vozík

může sloužit jako domácí bar, malá knihovna nebo stojan na květináče.

Mocná síla osobitých detailů

Vkusné zapojení doplňků vypoví mnohé o jeho pyšném majiteli. Vášnivým sběratelům hudebních desek nesmí chybět gramofon a milovníkům výtvarného umění zase udělá radost, že k tomuto stylu patří abstraktní umění plné čistých linií a pestrých barev.

Orientální i grafické koberce, vesmírné i honosné lampypolštářky z různých materiálů dotáhnou váš obývák k dokonalosti.

Retro pokojovky

Pamatujete, jakou ohromnou péči věnovala vaše teta či babička všemožným pokojovým rostlinám? Pořiďte si po jejich vzoru velkolistou monsteru, odolný tchýnin jazyk nebo zelenec. Malá městská džungle místnost zútulní a ještě vyčistí vzduch.

Své místo zelené krásky mohou najít na policích, komodě, v závěsných květináčích i stojanech. Bude jim to slušet kdekoli.

Rada na závěr

I zde platí pravidlo, že méně je více. V opačném případě byste mohli dosáhnout nežádoucího muzejního efektu.

Pokud na vás ve sklepě čeká skvostný poklad, neváhejte mu vdechnout nový život. Budete pak mít kousek, který jen tak nikde neuvidíte a váš byt pookřeje.

Hledáte další inspiraci do obývacího pokoje?