Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Styl: Minimalistický a funkční design Bauhaus

Dnes si většina z nás představí vrtačky a jiné nářadí, ale téměř před sto lety nesla název Bauhaus významná umělecká škola, která silně určovala trendy v umění, designu i architektuře.

Důraz na minimalismus a funkčnost, modernita, čisté linie a geometrické tvary, to vše je typickým podpisem pro styl, který z vašeho interiéru udělá originální uměleckou galerii.

O stylu Bauhaus

Tato německá umělecká škola oslavovala čistotu barev i tvarů. Tvůrci nacházeli svou inspiraci v modernismu, nebáli se zajímavých geometrických tvarů a výrazných barev. Jednoduché linie, minimalismus a funkčnost, to jsou prvky, které zůstaly v oblibě dodnes.

Umění se také mělo více propojovat s technikou a řemeslem a v této době tak vznikají ikonicky kusy nábytku jako tzv. samonosná židle.

Co a jak spolu ladit

Výjimečně začneme s tím, s čím neladit. Tento styl vyznává jednoduchost a tak v žádném případě nepůjde dohromady s rustikálními či romantickými kousky.

Ponechejte mu vzdušnost, vybírejte méně nábytku, který vám přinese maximální užitek. Pohovka či židle jsou samy o sobě uměleckým dílem a tak nepotřebují doplňovat příliš mnoha dekoracemi.

Jaké barvy a materiály použít

Vítány jsou základní syté barvy jako červená, žlutá či modrá v kombinaci s kůží, ocelí, kovem i sklem.

Neostýchejte se základní barvy kombinovat dohromady stejně jako jisté barevné čokoládové bonbony.

Kam se styl Bauhaus hodí?

Pracovna (funkční a vzdušný prostor, kde je ponecháno dostatek místa pro tvoření a zároveň probouzí kreativitu).

Obývací pokoj (pro příznivce minimalismu a objevitele krásy v jednoduchosti)