Až -20 % na scandi domov | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak se staví sen: Proměna domku v romantickém stylu

Paní Zdeňce nachystal život v posledních letech řadu překážek. Před dvěma roky se ujala svých dvou vnuček, které tragicky přišly o svou maminku, přičemž zdravotní stav jedné z holčiček vyžaduje ústavní péči. Na to, aby alespoň pro sebe a dospívající vnučku uzpůsobila bydlení v malém domku, jí už ale nezbývaly ani finance, ani energie.

Inspirujte se radikální proměnou interiéru pod taktovkou designérky Kamily Douděrové a Františka Kobližky. Pořad Jak se staví sen se vysílá každý pátek ve 22:00 na TV Prima a na webových stránkách.

Interiér respektující potřeby odlišných generací

Se svou vnučkou obývají domek o velikosti 2+1. Pro dospívající slečnu a její babičku byla ale stávající dispozice nevyhovující. Obě na spaní sdílely jednu místnost i postel a na denní činnosti měly k dispozici pouze malý obývací pokoj.

To chtěla Zdeňka změnit. Doufala proto, že jí designéři pomohou s navržením vhodnějšího interiéru, který by respektoval odlišné potřeby žen dvou různých generací. Záměrem a cílem rekonstrukce proto bylo vytvořit prostor jak pro vnučku, tak pro babičku, který by patřil pouze jim.

Do obývacího pokoje proto zakomponovali sklápěcí postel, která je ve složeném stavu součástí gauče a skříňové sestavy.

Obývací pokoj před proměnou

Obývací pokoj po proměně

Dávka romantismu v béžové a fialové

Jako základní barvu celého interiéru zvolili designéři béžovou, kterou sladili s dřevěným dekorem podlahy a světlým nábytkem.

Květinovým stropem zase vnesli do obýváku jemnost a romantický ráz, který je pro ryze dámskou domácnost více než příhodný.

Výrazné odstíny textilní tapety inspirovaly designéry i při konečném dekorování prostoru. Minimalistický sytě zelený konferenční stolek a doplňky v pastelových odstínech interiér nejen oživily, ale i sjednotily v harmonicky působící celek.

Kuchyně s rustikálním nádechem

Protože velikost kuchyně dosud stačila akorát na to, aby se do ní vešel jídelní stůl a pár židlí, přemístili designéři jídelní část do obývacího pokoje.

Prostor obou protilehlých stěn poté mohli plně využít k umístění kuchyňské linky, do níž osadili i spotřebiče, které dosud paní Zdeňka neměla.

Optickému projasnění stísněného prostoru pomohl opět nábytek ve světlé barvě a lehkém rustikálním designu.

Závěsná skříňka z kuchyňské linky posloužila i jako televizní stolek.

Kuchyně před proměnou

Kuchyně po proměně

Soukromé království pro slečnu

Pokojíček pro dospívající vnučku vytvořili designéři v druhé obytné místnosti. Díky zazdění původních dveří z obýváku mohl vzniknou soukromý prostor se samostatným vchodem z chodby.

Ryze dívčí interiér podtrhla i vyvážená kombinace bílé s fialkovou, která místnosti s mohutnějšími kousky nábytku dodala na vzdušnosti.

Dostatek úložných prostor zajišťují velkorysé skříně naproti oknům.

Dívčí pokoj před proměnou

Dívčí pokoj po proměně

Chodba před proměnou

Chodba po proměně

Tvůrci proměny

Proměnu tohoto interiéru měli na starosti designéři Kamila Douděrová a František Kobližka.