Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Na Bonami najdete nejširší nabídku pro váš domov.
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak vyzdobit malý byt na Vánoce

Zdobení malého bytu na Vánoce není jednoduchá záležitost. Když máte k dispozici jen málo čtverečních metrů, je nezbytné, abyste prostor využili především prakticky.

Inspirujte se našimi tipy a rafinovanou vánoční výzdobou slovenských blogerů Lucky a Tomáše, na Instagramu známých pod účtem Peknebyvat.

Zdobte minimalisticky

Méně je někdy více. V tomto případě to doslova znamená, že méně dekorací znamená více prostoru. Sáhněte po menším množství doplňků a dekorací a nakombinujte je střídmě. Výsledkem bude, že každý jeden kousek naplno vynikne.

Objemné stromy a nekonečné girlandy nejsou jedinými předměty, kterými můžete vyzdobit byt. Vánoční světýlka v okně, větvičky ve váze, adventní věnec na stole a pár polštářků s vánočním motivem na pohovce bohatě postačí.

Rovnoměrné zdobení

Máte doma spoustu oblíbených ozdob a nechcete se vzdát ani jedné z nich? Využijte je i v jiných místnostech než je obývací pokoj. Ozdobte také předsíň, ložnici nebo kuchyni. Tímto způsobem ukážete všechny ozdoby a zároveň vaše prostory nebudou působit zahlceně.

Vyberte správné místo

Nezabírejte další prostor, ale využijte plochy, které máte k dispozici. Zaměřte se na police, skříňky a stolky, kde můžete dekorace vystavit. Stromek může být menší a také postavený na kousku nábytku, který má i jinou funkci. Pokud chcete mít větší stromek, umístěte ho do rohu místnosti.

Hrajte si se světlem

Pomocí správného osvětlení můžete malý prostor opticky zvětšit a zároveň i zútulnit. Rozmístěte vánoční světla na stěny, do oken nebo třeba na nábytek. Můžete vyzkoušet i světelné dekorace, které zároveň poslouží jako lampy. Nezapomeňte ani na svíčky a svícny. Svíčky volte spíše menší nebo štíhlejší, svícny vybírejte minimalistické.

Zavěste vánoční dekorace

Jistě si pamatujete na výzdobu ze základní školy, když jsme si všichni ve třídách zdobili okna různými hvězdičkami či dokonce nálepkami na sklo. Dnes už je možností více. Do okna si můžete klidně pověsit i vánoční koule či jiné ozdoby a stále budete mít kudy chodit.