100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Chytrá organizace malého bytu: Úložné prostory

Sotva si pověsíte kabát, z přeplněného věšáku na vás začnou padat bundy. Na chodbě se úspěšně vymotáváte mezi rozházenými páry bot, když v tom v obýváku rozšlápnete neuklizenou stavebnici svého synka. Auvajs. Společně se podíváme na to, jak smysluplně uskladnit vaše zimní bundy, povlečení i kořenky tak, abyste je měli při ruce, a zároveň ušetřili v bytě cenné místo.

1. Najděte každé věci své místo s úložnými boxy a organizéry

Je to záhada. Ty nejmenší drobnosti vám v bytě udělají ten největší nepořádek. Ať už jde o sluchátka či noviny, které odkládáte po příchodu domů, nebo nejrůznější krabičky a kořenky v kuchyni. Dejte sbohem chaotické domácnosti a přivítejte:

Uschovat věci do šuplíků je správný první krok, ale brzy zjistíte, že to nestačí. Dózy se budou při vysouvání neustále přemisťovat z jedné strany na druhou, a pokud k nim přidáte ještě otvíráky, nože a svačinové sáčky, zaručeně už v šuplíku nic nenajdete. Když ho ale vyplníte několika organizéry, každá věc zapadne na své místečko jako ulitá.

2. S vakuovými pytli získáte více úložného prostoru

Zimní bundy nebo plážové osušky nepotřebujete mít celý rok po ruce. Ne každý má ale možnost odložit je do sklepa či k babičce na půdu. Proto byly vynalezeny vakuové organizéry, do kterých nepotřebné věci snadno uložíte.

Vysavač odstraní z pytle veškerý vzduch, díky čemuž vám zůstane jen tenký sáček, připravený ke snadnému uskladnění.

Dají se naskládat jeden na druhý, nebo také zavěsit do skříně. Velkou výhodou je, že se oblečení v pytlích nemačká a je chráněné proti molům, prachu a dalším nečistotám. Navíc jsou průhledné, a tak vám hledání oblíbené péřovky nezabere příliš času.

Multifunkční nábytek vám dá vždy prostor

Konferenční stolek by měl mít úložný prostor na ovladače, časopisy i brýle na čtení. Velkou předností jsou kolečka, díky kterým můžete stolek přesunout tam, kde nebude překážet.

Menší rozměry pohovky snadno vynahradíte několika podnožkami a taburetkami s úložným prostorem. Do nich schováte třeba deky a polštáře.

Otomany jsou díky svému podlouhlému tvaru využívány do chodby jako lavice na přezouvání. V ložnici je zase můžete umístit k posteli a schovávat do nich lůžkoviny a náhradní peřiny.

Nepřestávejte v nejlepším

Teď, když jste krásně vyřešili úložné prostory, pusťte se do prázdných stěn vašeho bytu. Ty vám poskytnou další místo k ukládání knih, ale třeba i kuchyňského náčiní. V následujícím článku se dozvíte, jak originálně se stěny dají využít: