Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Hygge, lykke a lagom: Severské štěstí spočívá v detailech

Skandinávské národy patří k těm nejšťastnějším na světě. Hlavním vodítkem je nejen jejich přístup k životu. Jejich spokojenost začíná u útulného domova, kde tráví velké množství času. Obklopují se maličkostmi, tráví čas se svými blízkými a vychutnávají si každý den plnými doušky.

Mnozí si hygge, lykke a lagom spojují pouze s podzimním a zimním obdobím. V harmonickém interiéru ale své štěstí zažijete celoročně. Tak si dejte něco dobrého na zub, začtěte se do severské detektivky a užívejte si kouzlo každého okamžiku.

Styl, co si získal srdce lidí po celém světě

Horká čokoláda po návratu z časně jarní procházky, vůně stránek knížky z antikvariátu nebo praskání staré desky v gramofonu. Pro každého je hygge něco trochu jiného. Tento způsob života pochází ze Skandinávie a má mnoho podob. Pro všechny je ale společné vědomé prožívání okamžiku a útulno na duši i v interiéru.

Pravé hygge si nekoupíte, velmi snadno ho lze ale navodit pomocí hřejivých plédů, polštářků i svíček. Oblíbený nápoj si vychutnejte ve společnosti předoucí kočky na pohovce nebo v bezpečné náruči člověka, který vám je na světě nejblíže.