Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Hygge, lykke a lagom: Severské štěstí spočívá v detailech

Skandinávské národy patří k těm nejšťastnějším na světě. Hlavním vodítkem je nejen jejich přístup k životu. Jejich spokojenost začíná u útulného domova, kde tráví velké množství času. Obklopují se maličkostmi, tráví čas se svými blízkými a vychutnávají si každý den plnými doušky.

Mnozí si hygge, lykke a lagom spojují pouze s podzimním a zimním obdobím. V harmonickém interiéru ale své štěstí zažijete celoročně. Tak si dejte něco dobrého na zub, začtěte se do severské detektivky a užívejte si kouzlo každého okamžiku.

Styl, co si získal srdce lidí po celém světě

Horká čokoláda po návratu z časně jarní procházky, vůně stránek knížky z antikvariátu nebo praskání staré desky v gramofonu. Pro každého je hygge něco trochu jiného. Tento způsob života pochází ze Skandinávie a má mnoho podob. Pro všechny je ale společné vědomé prožívání okamžiku a útulno na duši i v interiéru.

Pravé hygge si nekoupíte, velmi snadno ho lze ale navodit pomocí hřejivých plédů, polštářků i svíček. Oblíbený nápoj si vychutnejte ve společnosti předoucí kočky na pohovce nebo v bezpečné náruči člověka, který vám je na světě nejblíže.

Bydlení jako z časopisu

Seveřané si potrpí na interiéry dotažené do posledního detailu. V jejich v bytě sice nenajdete velké množství nábytku, za to ale bude kvalitní a designový.

Dokáží do něj investovat horentní sumy, ale milují i lovení v bazarech a na bleších trzích. Často si domů odnesou opravdový skvost s minulostí plnou zajímavých příběhů.

Ve většině domácností najdete typický černo-bílý koberec, pohodlné křeslo ušák, ikonickou vázičku Kähler Design i dobře zásobenou knihovnu.

Lykke je nové hygge

Hygge je vám zcela jistě známé již několik let. Na pomyslné závodní dráze ho ale pomalu začíná dohánět další severský koncept jménem Lykke a v doslovném překladu skutečně znamená štěstí.

Štěstí k nám většinou přichází poté, co děláme šťastné i své okolí. Laskavost, důvěra a pospolitost jsou jedny z mnoha aspektů spokojenosti nejšťastnějších národů na světě.

Dejte najevo své rodině i přátelům, že vám na nich záleží a snažte se nimi trávit co nejvíce času. Ať už se vydáte na společný výlet do přírody nebo připravíte pestrou večeři u vás doma.