100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Bambus, materiál budoucnosti

Designéři a výrobci stále více hledají cesty, jak co nejméně zatěžovat přírodu, lépe recyklovat a přitom zachovat jednoduché zpracování. Bambus splňuje všechna tato náročná kritéria a tak se stal velmi oblíbeným materiálem pro výrobu odolného a lehkého nábytku, trendy doplňků i praktických a funkčních vychytávek do kuchyně a koupelny.

Tak s námi pojďte objevit jeho kouzlo a načerpat inspiraci na to, jak vnést do bydlení trochu přírody.

Zázračná travina z Asie

Mnohostranné využití tohoto materiálu objevili staří Číňané před několika tisícovkami let. Do západního povědomí se začíná v poslední době dostávat díky svým výtečným vlastnostem. O popularitu se mu postarala hlavně jeho lehkost, nízká cena a odolnost.

Bambus velmi rychle roste, je nenáročný na pěstování, snižuje uhlíkovou stopu a je zcela rozložitelný. Využívá se na výrobu stavebních konstrukcí, nábytku, nádobí i hygienických potřeb.

Možná vás překvapí, že se nejedná o dřevo. Bambus je totiž tráva, jejíž dutá zdřevnatělá stébla dosahují výšky až 40 m.

Kam s ním? Do každé místnosti

Do obýváku, předsíně, koupelny a dokonce i do exteriéru. Bambusový nábytek se totiž jen tak nezalekne ani povětrnostních vlivů. Tento materiál se na první pohled tváří jako dřevo, ale na rozdíl od něj nemění svůj tvar a nepraská. Konkuruje mu i svou pěknou kresbou.

A že vás napadlo, že jeho zpracováním přichází pandy o večeři? Bát se nemusíte, jsou tak vybíravé, že se spokojí jen s některými druhy, které pro průmyslovou výrobu nejsou vhodné. ♥

Bambus je nový plast

Svou cestu si bambus vyšlapal i do kuchyně, kde pomáhá nejen při přípravě jídla, ale i při jeho servírování.

Tak mu dejte šanci a místo plastových pomocníků zvolte šetrnější, sympatičtější a recyklovatelnou variantu.