100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Proč si pořídit jednobarevný ložní textil

Vzorované povlečení je sice krásné, ale rychle se okouká a časem na nás může působit až rušivým dojmem. Pokud jste milovníky jednoduchosti a noblesního stylu, určitě oceníte jednobarevné povlečení, u kterého se nemusíte bát, že by vás časem omrzelo. Jaké jsou jeho výhody? Přečtěte si o nich níže.

Jednobarevný ložní textil je nadčasový

Každý rok frčí jiné trendy. Jen během jednoho roku vystřídáme hned několik vzorů na povlečení. Na jaře převlékáme postel do květinového vzoru, zatímco v zimě do károvaného. Zvolte si do ložnice jednobarevné povlečení a už nebudete muset řešit, jestli je vaše ložnice zrovna in, protože povlečení sladěné jen do jedné barvy se hodí za každé situace a je nadčasové.

Lehce se kombinuje

Jednobarevné povlečení se lehce kombinuje s ostatními textilními doplňky. Růžové povlečení se zeleným prostěradlem a fialovými polštářky? Nic není nemožné. Navíc se mnohem jednodušeji kombinuje i s interiérem. Nemusíte tak koukat, zda se ložní textil hodí k vaší nové tapetě nebo malbě na zdi.

Vyhrajte si s materiály

Čisté linie a jednoduchost jednobarevného povlečení je třeba podpořit kvalitním materiálem, který na posteli vynikne a dodá jí krásný vzhled. Pro spánek se nejvíce hodí přírodní materiály, jako je bavlna, len nebo hedvábí.

Doplňky na postel v podobě polštářků, plédů, přehozů a dek vyberte z jiných materiálů. Deka může být z mikroplyše, jeden polštářek sametový a druhý se střapci. Fantazii se meze nekladou. Posteli to dodá nevšednost a originalitu.

Textilní doplňky mohou být vzorované

Jednobarevné povlečení otevírá prostor pro uplatnění široké škály bytových doplňků. Když nejste limitováni zvoleným vzorem na povlečení, máte volnou ruku. Obohaťte svou postel o několik designových vzorovaných kousků, které můžete obměňovat dle libosti.

Stále to není ono? Prohlédněte si spoustu další inspirace na povlečení, prostěradla, polštářky a přehozy.