Bonami Days až -50 % | Prodlouženo →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Rohožky

Rohožky můžete v průběhu roku střídat a doplňovat dle potřeby. Při dešti a sněžení odložíte mokré boty na rohožku gumovou, po práci na zahradě otřete boty nejlépe do rohožky kovové. Celoročně vám spokojenost zaručí rohožka z kokosového vlákna.

Rohožky můžete v průběhu roku střídat a doplňovat dle potřeby. Při dešti a sněžení odložíte mokré boty na rohožku gumovou, po práci na zahradě otřete boty nejlépe do rohožky kovové. Celoročně vám spokojenost zaručí rohožka z kokosového vlákna.

Filtry a řazení
Bonami Days
Materiál
Tvar
Vzor
Novinky
Filtry a řazení
Bylo zobrazeno 48 z 309 produktů

Jak vybrat rohožku

Čisté boty, snazší úklid a zdravější domácnost. Tohle všechno pomůže zajistit jednoduchá a malá věc – rohožka. Víte, jak ji správně vybrat?

Nechte špínu přede dveřmi díky rohožce

Umíte si představit, že byste venku chodili v těch samých botách jako doma? V České republice to může znít šíleně. Někteří lidé v západní Evropě a Americe to tak ale dělají. Na návštěvě, ale i u sebe v bytě. Jak to, že doma nemají špínu na dlaždicích ani na koberci?

Odpovědí je správně vybraná rohožka, která dokáže zachytit až 80 % nečistot z bot. Kam rohožku umístit, aby byla po ruce (nebo spíš po noze)? Měla by být všude, kde podlaze hrozí znečištění špinavou obuví a v zimě i poškození posypovou solí nebo štěrkem: před venkovními vchodovými dveřmi, na chodbě před vchodem do bytu i před vchody z garáže nebo terasy.

Venkovní rohožky před vstupní dveře

Platí jednoduché pravidlo: Čím více utratíte za kvalitní rohožku, tím méně utratíte za úklidové a čisticí prostředky na podlahy. A z jakých rohožek můžete vybírat?

Textilní rohožky a rohožky z kokosového vlákna
Textilní rohožky bývají savé, a proto se hodí spíše do interiérů. Třeba před vchod z garáže nebo ze sklepa. Snadno se udržují – většina z nich se dá prát v pračce. Před tím je však třeba je důkladně vyprášit, abyste si nečistotami nezanesli pračku.

Rohožky z kokosového vlákna dobře čistí podrážky bot a bez problémů vydrží i hrubší zacházení. Hodí se jako venkovní rohožky i rohožky na chodbu před vstup do bytu. Pokud máte kočku, udělá kokosová rohož radost i jí. Kočkám se na těchto rohožkách dobře leží, takže to při příchodu domů bude vypadat, že vás kočka už očekává :). Kromě toho si na nich bude také ráda brousit drápky.

Gumové rohožky
Odolné, spolehlivé, funkční. Gumové rohožky s vystouplou strukturou jsou oblíbenou volbou také pro snadnou údržbu. Hodí se především do exteriérů. V kombinaci s hrubším textilem nebo kokosovým vláknem obuv skvěle vyčistí. Vybírejte těžší kusy, které neodfoukne vítr a při čištění bot jsou stabilní.

TIP: Některé gumové rohožky zdobí různé ornamenty, díky kterým vypadají jako ty dražší litinové.

Kovové rohože
Rohož jako na statku. Kovová rohožka poslouží hlavně při příchodu ze zahrady, z túry nebo procházky v přírodě. A poslouží zejména v případě, že máte na botách nános bahna nebo jiné nečistoty. Nevýhodou je, že boty tzv. „vezmou jen z většího“ a neočistí je dokonale.

 

Tip na originální a vtipné rohožky

Vtipná rohožka vykouzlí úsměv vám i návštěvám. Na Bonami máme desítky originálních rohoží s obrázky a nápisy v češtině a angličtině. Mezi nejoblíbenější patří:

 • rohožka Star Wars
 • rohožka Welcome
 • rohožky s motivem vína
 • rohožky Harry Potter

Všechny tyto motivy najdete v kategoriích Rohožky s nápisy a Vtipné rohožky.

TIP: Chcete návštěvu upozornit na to, že máte domácího mazlíčka, ještě před vstupem dovnitř? Pořiďte si rohožku s kočkou, psem nebo jiným zvířátkem.

Další tipy pro výběr rohožky

 • Kupujete vnitřní textilní rohožku, například pod schody? Vybavte ji protiskluzovými pásky, abyste snížili riziko úrazu. Využít můžete i tavnou pistoli – naneste body lepidla v řadách vedle sebe a rohožka se ani nehne.
 • Blíží se nejkrásnější svátky v roce? Přivítejte hosty roztomilou vánoční rohožkou.
 • Než si rohožku pořídíte, uvědomte si, na jakou stranu otevíráte dveře. Pokud směrem ven, je potřeba myslet i na výšku rohožky, aby nevadila.
 • Nosí domů děti často bláto ze hřiště? Vyrobte před vchod do domu či bytu škrabadlo na boty. Dříve bylo k vidění před paneláky i bytovými domy a mělo tvar písmene H. Poslouží i bytelná kovová nebo gumová rohož.

Jaké rohožky vůbec nepomohou:

 • gumová rohož s žádnými nebo tenkými drážkami, která se hodí spíše pro odkládání bot k vysušení, než pro jejich čištění
 • hadr, byť z pevnější textilie, který se krčí, a botě tak nenabídne potřebnou oporu,
 • dlouho používaná rohožka s opotřebovaným povrchem,
 • špinavá rohožka, o kterou majitel pravidelně nepečuje.