Sleva 15 % s kódem MINUS15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Dárky pro děti

Je tolik způsobů, jak udělat dětem radost. Stačí vědět, kde začít. Prohlédněte si nejrůznější hry, hračky, deskovky, výtvarné a sportovní potřeby nebo vybavení na léto. Starší děti zaujme stylová elektronika nebo návrh nového pokoje od bytového designéra. Více tipů rozdělených podle věku najdete v kategoriích dárky pro teenagery a dárky pro děti do 1 roku.

Inspirujte se

Filtry a řazení
Cena
Filtry a řazení
Cena
Bylo zobrazeno 48 z 2570 produktů

Tipy na dárky pro děti

Vybrat dárek pro děti bývá hračka – většinou doslova. U menších dětí neuděláte chybu, pokud vyberete interaktivní hračku, která podpoří rozvoj jejich dovedností. U starších dětí se většinou stačí zeptat, po čem touží. Tipů na dárek pak jistě dostanete hned několik.

A kdybyste přeci jen nevěděli, po čem sáhnout, nebo dárek plánovali jako překvapení, připravili jsme pro vás spoustu nápadů rozdělených podle věku dětí.

Dárky pro děti od 2 let

Nejmenší děti vždy potěšíte hračkou. Vhodné jsou jednoduché skládačky, stavebnice, ale i dětské nádobí, s nímž bude stolování o něco hravější. A kolik radosti dokáže udělat takový dětský stan!

Ať už vyberte jako dárek plyšáka, panenku, nebo dřevěnou hračku, s každou z nich bude vaše ratolest zábavným způsobem objevovat svět.

Další tipy:

Dárky pro (před)školáky

Při výběru dárku pro předškoláka vsaďte na hry všeho druhu. Jsou zábavné i edukativní. Na výběr máte široké spektrum. Je už jen na vás, zda chcete u dítěte podpořit soustředění, kreativitu, rozvoj logického myšlení či rozšíření slovní zásoby.

Vhodným dárkem pro děti tohoto věku jsou společenské hry. Nejenže zabaví i sourozence a kamarády, ale budují v dětech smysl pro férovou hru. A to se bude se zvyšujícím se věkem hodit. Stejně jako aktovka a školní potřeby.

Další tipy:

dětský dřevěný set –⁠⁠⁠ kuchyňka, obchod, stůl s nářadím pro malé kutily
 • převlékací panenka, panenka miminko, kočárky a podobně
 • výtvarné potřeby –⁠⁠⁠ pastelky, fixy, prstové barvy, barvy pro malování na obličej
 • hudební hračky –⁠⁠⁠ xylofon, bubínek, flétna nebo třeba kytara
 • promítačky a kaleidoskopy – pro ještě krásnější vyprávění pohádek před spaním
 • Dárky pro školáky

  Vybrat vhodný dárek pro školáka není jednoduché, protože dítě už má své vlastní zájmy, přání, představy a vkus. Dobrou strategií proto je se ho zeptat, co by mu udělalo radost, co by potřebovalo. Pokud dárek vybírají rodiče, mohou spojit příjemné s užitečným a vsadit na nové vybavení dětského pokojíčku. Psací stůl na psaní úkolů a tvoření nebo postel ve tvaru domečku pokojíčku vdechnou nový život.

  Pokud hledáte konkrétní tipy pro holky a kluky ve věku 7 až 12 let, najdete je v následujících kategoriích přehledně rozdělené podle věku a pohlaví:

  Dárek pro puberťáka

  Když vybíráte dárek pro puberťáka, je to trochu jako vybírat pro mladé dospělé. Je potřeba znát názor, vkus a koníčky obdarovaného. Zamyslete se, čím váš puberťák právě žije. Je to hudba, nebo elektronika a počítače, záleží mu na hezkém oblečení, nebo má nějaký neobvyklý koníček, kterému se věnuje týden co týden?

  Univerzálními dárky pro holky v tomto věku mohou být různé módní doplňky jako batohy, hodinky, kosmetické taštičky nebo šperky. A dárky pro kluky? Tam se pravděpodobně trefíte s elektronikou a doplňky na cestování. Radost udělají sluchátka, repráček, ale i batoh nebo multifunkční kapesní nářadí.