-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

DIY: Lucerna v japonském stylu

Barbora Bláhová · 30. června 2022

Teplé dny přímo volají po tom, abyste si užívali dlouhé podvečery v útulné atmosféře blížícího se léta. Příjemné osvětlení je základ. Vyrobte si ze dřeva a papíru jednoduchou lucernu v minimalistickému duchu. Perfektně zapadne do trendy japandi stylu.
Lucerna v japandi stylu se bude hodit na terasu nebo balkón

Lucerna v japandi stylu se bude hodit na terasu nebo balkón

Co budete na výrobu lucerny potřebovat?

• Dřevěné špachtle (my jsme použili 44 kusů) – seženete je například v lékárně,
• pečicí papír,
• 4 dřevěné tyčky (použili jsme délku 4x 35 cm o průměru 7 mm),
• nůžky,
• tavnou pistoli,
• sklenici ze žáruvzdorného skla.

Jak postupovat?

1. Dvě tyčky si položte na rovnou plochu vodorovně vedle sebe tak, aby vám mezi nimi vznikl dostatečný prostor pro umístění sklenice. Dřevěnou špachtli nalepte rovnoměrně na konce tyček, aby vám vznikly na stranách malé přesahy.
2. Další špachtle pokládejte jednu za druhou po celé délce tyček. Zatím nepřilepujte. Jakmile máte rozložení hotové, ob jednu špachtle přilepte. Zbytek dejte stranou. Vzniknou vám tak pravidelné mezery po celé délce.
3. Stejným způsobem sestavte také druhou stěnu lucerny. Nebojte se, když vám na jedné straně obou stěn zůstanou patrné malé konce tyček. Později při sestavování je zakryjete.
4. Z pečícího papíru si vystřihněte čtyři stejné pásy, které překryjí plochy mezi tyčkami. Šířku ponechte o něco větší, než je rozpětí tyček. Dva pásy nalepte na špachtle ze zadní strany obou vytvořených stěn lucerny.
Tip: Přetřete dřevo jakoukoliv barvou a slaďte lucernu dokonale s vaším interiérem. Můžete použít i výrazné odstíny, které tuto dekoraci nechají v prostoru vyniknout. Zkuste třeba červenou.
5. Dvě hotové stěny lucerny postavte na boky vnitřky/tyčkami k sobě a opět s přesahem nalepujte špachtle do vyhrazených mezer po celé délce třetí strany.
6. Poté polotovar otočte a vlepte do mezer na obou koncích zbývající stěny jednu špachtli, díky kterým bude lucerna držet kompaktní tvar. Na závěr tohoto kroku vlepte na třetí hotovou stěnu z vnitřní strany pás papíru.
7. Krajní špachtle čtvrté stěny podlepte pásem pečícího pásu, který dobře napnete. Pokračujte postupně nalepováním dalších špachtlí, ke kterým vždy přilepíte i část papíru.
8. Na dokončení potřebujete už jen čtyři špachtle, kterými kolmo zakryjete trčící konce tyček na vršku i dně lampionu. Dovnitř vložte sklenici se svíčkou a máte hotovo.
Užijte si dokonalou atmosféru večera s dobrým nápojem v kameninovém hrnečku Bloomingville Sandrine Mug od designérky Betiny Stampe. Svícen Bloomingville Nowa Votive můžete zase využít jako malou mističku na drobné sušenky.
Chcete si vylepšit balkón? Vyrobte si třeba přírodní květináč nebo vlastní aerium.
DIY lucerna se bude hodit třeba jako příjemné venkovní osvětlení

DIY lucerna se bude hodit třeba jako příjemné venkovní osvětlení

Produkty