30 000+ produktů s garancí dodání do Vánoc →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Objevte interiérové trendy pro rok 2023

Zajímá vás, co bude tento rok v kurzu na poli interiérového designu? Inspirujte se s námi 7 nejvýraznějšími trendy v dekoracích, nábytku a doplňcích.

Organická estetika

Dekorace i nábytek v organických tvarech a materiálech budou tento rok hrát v interiérech prim. Tento trend směrem k měkčím a zaoblenějším formám reflektuje touhu po pohodlí a zároveň vnáší do našich domovů prvek přírody.

Dekorace a doplňky v pestré paletě barev

Tzv. „Dopamine decorating“ je trend dekorování interiéru pestrými a živými barvami za účelem pozvednutí nálady a energie. Ať už se rozhodnete oživit stěnu pestrou tapetou, výmalbou nebo se zaměříte na výběr barevného textilu, určitě se vám povede vnést do domova i života nový optimismus.

Dokonale zorganizovaný domov

Láska k perfektní organizaci domova je stále na vzestupu. Ovšem přestože doteď byly v oblibě hlavně otevřené a vzdušné policové systémy, případně prosklené vitríny, teď přichází na řadu spíše úhledné skříňky s dvířky, díky kterým bude působit celkový prostor ještě čistěji a zorganizovaněji.

Udržitelnost a interiéry inspirované přírodou

Trend udržitelnosti v interiéru se stává každým rokem silnějším a ještě důležitějším tématem. Zaměřte se na přírodní materiály jako je dřevo, bambus, kamenina, len nebo třeba doplňky z mořské trávy. Interiér laďte do jemných odstínů zelené a modré, které působí uklidňujícím dojmem a jsou příjemné pro oko.

Vrstvené osvětlení

Správné světlo je druhým nejdůležitějším designovým prvkem vašeho domova hned po jeho barevnosti. Tento rok se trend v osvětlení zaměřuje na jeho vrstvení, díky kterému vnesete do interiéru hloubku i hřejivost.

Ideálního vrstvení osvětlení místnosti dosáhnete tak, že k hlavnímu stropnímu světlu použijete stojací, nástěnné i stolní lampičky. Těmito doplňkovými zdroji světla se vám povede vytvořit útulnější náladu. Vyhrát si můžete i s různým nasvícením stěn a sledovat, jak se mění atmosféra v místnosti.

Minimalistický styl Japandi

O Japandi stylu už jste určitě slyšeli, nicméně i následující rok bude na ještě větším vzestupu. Je to mix scandi stylu s japonskou estetikou a takto laděné interiéry jsou minimalistické, funkční, ale přesto působící hřejivě. Inspiruje se principy wabi-sabi, která hledá krásu v jednoduchosti, nedokonalosti i pomíjivosti věcí.

Interiér inspirovaný cyberpunkem

Návrat mezi interiérové trendy slaví i futuristická estetika ve stylu cyberpunku plná neonových svítidel, LED pásků, geometrických vzorů, elektronických vychytávek a skleněných i kovových prvků.