-20 % se Dny Marianne nebo -15 % s kódem DUBEN15 | Ušetřete →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Trendy v kobercích pro rok 2024

Lída Maršálková
Lída Maršálková
Bonami Blogger

Mnoho interiérových designérů vám řekne, že bez koberce není místnost kompletní. Není to jen dekorativní prvek, který rozděluje interiér na zóny, poskytuje navíc měkkost pod nohama, tepelnou izolaci a absorpci zvuku.

Ať už má váš aktuální koberec to nejlepší za sebou nebo hledáte nový koberec do obývacího pokoje či ložnice, trendy pro rok 2024 napoví, jakým směrem se při výběru ubírat.

Pruhy, čáry, vlny

Klasika, s níž nikdy nešlápnete vedle. Hledáte inspiraci na koberec do obývacího pokoje, který není příliš obyčejný, ale ani přehnaně impozantní? Vyberte pruhy, čáry nebo vlny v neutrálních a pastelových barvách. Snadno se kombinují a jsou nadčasové, takže vás budou bavit i v dalších letech.

Čím tenčí je proužek, tím snadněji se s ním pracuje; čím širší pruh, tím působivější bude koberec v prostoru. Pruhy přitahují pozornost, proto umístěte pruhovaný koberec tak, aby vedl pohled k ohnisku vašeho pokoje: může to být krb, nádherný venkovní výhled nebo postel v hlavní ložnici.

Bonami tip: Pruhy se dobře kombinují s květinovými potisky, zvířecími potisky nebo puntíky. Klíčem je držet se v pevně definované paletě barev. Jinými slovy, použijte pouze jednu barvu motivu.

Vlněné koberce

Chcete vytvořit vřelý a útulný interiér? Vlněné koberce jsou skvělá volba. Navíc nabízí prémiovou kvalitu a dlouhověkost, což se hodí, pokud nemáte ambice každý rok měnit podobu interiéru. Mezi další výhody vlněných koberců patří schopnost tlumit hluk a čistit vzduch tím, že ve vláknech zadržují prach a chemikálie. Nemluvě o tom, že chodit na boso po takovém koberci je nadpozemsky příjemný pocit.

Hlavním představitelem koberců na Bonami je značka Agnella, která používá vlnu z Nového Zélandu nebo Británie a své koberce vyrábí ručně.

Geometrické koberce

Hledáte koberec, který bude vyčnívat a zaujme ihned po vstupu do místnosti? Koberce s geometrickými vzory si uzmou veškerou pozornost pro sebe. Některé kousky mají navíc nepravidelný tvar a jsou díky tomu ještě zajímavější.

Orientální koberce

Možná i vy si pamatujete výrazný červený koberec s orientálním vzorem, který se v devadesátých letech zabydlel v tolika domácnostech. Orientální koberce jsou jednoduše nadčasové a dnes je jejich nabídka naštěstí dostatečně široká, díky čemuž se hodí do mnoha typů interiérů od rustikálního až po boho.

Koberce s 3D strukturou

K velmi populárním trendům patří tzv. 3D koberce. Této struktury je docíleno mixem delších a kratších vlasů a vzniká tak na pohled i na dotek zajímavý prvek, který ozvláštní obývací pokoj i pracovnu.

Vrstvení koberců

Vrstvení je trendy (a veeelmi útulné)! A to nejen v módě, ale i interiérovém designu. Neváhejte si pohrát s kombinacemi koberců a kožešin, různých stylů a barev. Skvěle funguje, když na větší koberec v neutrální barvě položíte menší výraznější koberec (například orientální) či kožešinu.