Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Na Bonami najdete nejširší nabídku pro váš domov.
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak kreativně zabavit své děti doma

Jak zařídit, aby se zvídavé děti nezačaly během dlouhých svátků doma nudit a nepřerostly vám tak za chvíli přes hlavu?
Máme pro vás celou řadu tipů na tradiční i nezvyklé hry, hračky a sady k tvoření, které budou bavit nejen vaše potomstvo, ale možná se s nepředstíranou radostí přidáte i vy sami.

1. Návrat k deskovkám

Jednou za čas je sice pasivní zábava jako je sledování pohádek či hra na tabletu příjemným odpočinkem. Ale nesmí být toho příliš.

Přece jen aktivní hraní si s ostatními stimuluje vývoj dětí úplně jiným způsobem. Děti se díky deskovým hrám učí strategii, logice i umění přijmout porážku. Nad Člověče nezlob se se sejde celá rodina a navíc není na škodu si na chvíli odpočinout od monitorů. Slibujeme vám, že mnoho z těchto originálních her si navíc s chutí zahrajete s vašimi potomky.

2. Vystřihujte, lepte, tvořte

Procvičte si s dětmi jemnou motoriku při společném sestavování papírové skládačky, panenky nebo třeba origami zvířátek. Možná nakonec zjistíte, že vaše dítko má větší trpělivost a nervy než vy sami.

3. Vyzdobte dětský pokoj

Na vlastnoručně vyrobenou dekoraci na kterou muselo vyvinout čas i soustředění bude vaše dítko patřičně pyšné.

Pokud ale toužíte skutečně vylepšit dětský pokojíček, vyberte se svým dítkem ten pravý motiv tapety značky Dekornik. Pokojík se tak během jednoho odpoledne promění k nepoznání.

4. Procvičte si hlavy

Že se už vaše děti cítí na Člověče nezlob se příliš dospěle a sofistikovaně? Pořiďte některou ze zapeklitých logických a strategických her či hlavolamů. Zábava na celé odpoledne zaručena. Jen pozor na snadno vznětlivé jedince!

5. Vydejte se na průzkum

Schovejte v obýváku nebo na zahradě poklad nebo začněte pátrat po dávno ztracené ponožce. V nezbytné výbavě jako od Sherlocka nesmí chybět lupa ani dalekohled.

6. Něco dobrého si upečte

Můžete buď jenom jako, ale větší děti určitě ocení, pokud s nimi doopravdy uvaříte nebo upečete něco dobrého na zub. Může to být třeba jednoduchá bábovka nebo sušenky, které příště zvládnou připravit sami.

7. Rozvíjejte hudební talent

I když vám může brnkání strun občas brnkat na nervy, mladý virtuóz, jehož talent jste celou dobu rozvíjeli, vám za svou úspěšnou kariéru jednou rád poděkuje.

8. Pro nadějné kutily a budoucí designéry

Podpořte kreativitu a šikovné ruce svých dětí tou správnou výbavou. Pastelky, fixy, nůžky, i pestrobarevné lepící pásky jsou naprostým základem. Pořiďte jim na ně stylový kufřík nebo box, díky kterému budou mít vše na jednom místě.

9. Postavte si bunkr

Ve vlastním útočišti z dek a prostěradel bychom dokázali strávit celé odpoledne ještě dnes. Vytvořte pro své děti pohádkové zázemí, kde budou moci řádit.

Při výběru nábytku do dětského pokojíčku zapojte fantazii a volte kousky, které umožní řadu proměn. Postel ve tvaru domečku se stane čarodějnou chaloupkou i komnatou princezny.