Tomáš Břínek tvořil své ikonické koláže dlouhá léta v tichu pracovny. Teď ho ale čeká narození miminka. Designéři mu proto v rámci služby Bonami návrhu interiéru připravili dětský pokojíček na míru, aby mohl ještě pár dnů bavit národ v klidu. Podívejte se, jak se proměna povedla.
Magda: Za mě je skvělé houpací křeslo. To jsem chtěla už dlouho a teď se můžu tvářit, že ho máme kvůli dítěti.
Tomáš: Kromě celkové atmosféry mě asi nejvíce baví dvě umělecká díla v podobě printů od světoznámého umělce, jehož jméno mi teď vypadlo.
Magda: Nezašívat se tam před dítětem?
Tomáš: Zákaz vstupu mužům. :)
Magda: Naštěstí mi kamarádka vyrobila extrémně detailní seznam, co potřebujeme a co ne, takže zatím žádný fail. Ale když Tomáš skládal postýlku, tak mi párkrát vysvětlil, že jsem koupila něco příšerně nepraktického, že je návod špatně a že se postýlka bude muset koupit jiná.
Tomáš: Mohu za to, že to mělo návod, jako kdybych si chtěl doma sestrojit dopravní letadlo?
Designová komoda, která poroste spolu s dítětem
TMBK junior už si od tatínka vysloužil dvě koláže
Kočička jménem Pes si užívá poslední chvilky klidu v pokojíčku
(Pozn. red.: Kočka na fotografii se jmenuje Pes.)
Magda: My měli velký pokoj s bráchou. Měli jsme křečky, rybičky a kočku.
Tomáš: Já také vyrůstal s bráchou, ale jelikož jsem o půl století starší než Magda, tak si to úplně nepamatuji. Vím jen, že jsme měli celou stěnu pokrytou korkem a ten jsem odlupoval a jedl. Neměli jsme tenkrát moc peněz. To samozřejmě kecám, ale ten korek tam byl a pamatuji si, že jsem tam pomocí špendlíku vyrobil svou první výstavu kreslených komiksů pro zbytek rodiny.
Magda: Dům někde v Anglii na venkově, ideálně u vody… Byli jsme tam s Tomášem na podzim a určitě se chceme vrátit alespoň na pár měsíců i s dítětem.
Tomáš: Vzhledem k tomu, že jsme spolupracovali i na mé kanceláři a to je teď vlastně něco jako můj vysněný pokojíček, tak já mám splněno.
Magda: Obří postel, ta nám dorazí začátkem března, až bude bejby. Na tu se všichni moc těšíme.
Tomáš: Koukal jsem, že máte nafukovací glóbus a nestojí ani několik tisíc.
Magda: Moc se mi líbí dětské tapety a tlumená světla.
Tomáš: Já myslím, že tak nějak kompletně vše. Pokoj je naprosto podle představ. Světlý a útulný.
„Základem byl vzdušný a světlý prostor, který unese každodenní život s dítětem. Kombinovali jsme minimalismus s hravými detaily, aby pokojíček nepůsobil přeplácaně, ale pořád si zachoval dětskou lehkost.“
Kateřina Engelová
Bonami Designérka
Tomáš: Že ještě nemáme jméno pro dítě.
Magda: Byly by tam věci od vás, ale nic pro dítě. :D
Tomáš: Nápovědu najdete na začátku textu písničky „Proklínám“ od Janka Ledeckého.
Tomáš: Vzhledem k tomu, že já jsem minimalista a Magda pravý opak, tak by to byla asi džungle všeho možného.
Magda: Já myslím, že zatím bude bejby neškodný. Až začne běhat, tak to bude horší.
Tomáš: Přesně tak. Bejby bude ležet v koutě a moc neplakat.
Magda: Blue Light.
Tomáš: V Blue Lightu jsme se poznali, první rande bylo podle mě v restauraci Ūvoz u Pražského hradu. Takže Ūvoz Břínek.