Chcete bydlet osobitě? Inspirujte se →
Mid Season Sale | Ušetřete až 50 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Proměna pánské pracovny Tomáše Břínka neboli TMBK


Dosud pracoval doma nebo po kavárnách. To ale přestávalo stačit, a tak zatoužil po vlastním ateliéru, kde by mohl v klidu tvořit a potkávat se s lidmi.

Inspirujte se pracovnou známého grafika Tomáše Břínka neboli TMBK, kterou navrhli designéři v rámci služby Bonami návrh interiéru.

Hlavním požadavkem bylo, abych se tu cítil dobře a měl tu vše, co potřebuji ke svému pracovnímu dni. Díky Bonami jsem se nemusel téměř o nic starat. Měl jsem k ruce jejich designéry, kteří navrhli celý interiér a myslím, že to vymysleli skvěle.

Tomáš Břínek, grafik a fotograf

Interiér je společným dílem Bonami designérů a TMBK. Tomáš měl jasnou představu o výběru konkrétních předmětů, ale na druhou stranu plně respektoval půdorysný návrh, který jsme mu předložili a nechal nám naprosto volnou ruku při dotažení prostoru dekoracemi a textilními doplňky. Troufám si říct, že výsledkem je společné dílo, z něhož mají upřímnou radost obě zúčastněné strany.

Linda Povolná, manažerka oddělení interiérového designu

Pracovna před proměnou

Pracovna po proměně

Měli jste při navrhování prostoru konkrétní vizi?

Vize tam jednoznačně od začátku byla, a to vyzdvihnout tvorbu a díla TMBK. Ty perfektně doplňují interiér a dodávají celému prostoru na osobitosti. Zároveň jsme ale chtěli vymezit i odpočinkovou zónu s audiem na míru. Nejedná se tak o nudný naškrobený kancl, kde jsou pouze pracovní stoly. Myslím, že celý prostor nakonec perfektně zrcadlí to, pro koho byl vytvořen a kdo v něm bude trávit čas.

Jaký styl jste pro pracovnu zvolili?

Vzhledem k tomu, že se kanceláře nacházejí v ryze industriálním prostoru společnosti 4WORKS, bylo o preferovaném směru rozhodnuto hned na začátku. V otázce stylu jsme byli s Tomášem okamžitě zajedno. Měl poměrně jasnou představu ohledně výběru zařizovacích předmětů, kterou nám nasdílel, a my jsme z ní při návrhu čerpali.

Jednoduché vizualizace, díky kterým si Tomáš Břínek mohl lépe představit budoucí interiér.

Jednoduché vizualizace, díky kterým si Tomáš Břínek mohl lépe představit budoucí interiér.

Limitovala vás v něčem dispozice?

Interiér je opravdu dostatečně velkorysý, tudíž jsme si v něm mohli dopřát nejen prostorné pracovní stoly na soustředěnou práci, ale i odpočinkovou zónu s rohovou pohovkou a ne úplně malou televizí.

Podle čeho jste volili barevnost interiéru?

Vodítkem pro nás bylo, abychom v ateliéru udrželi industriální ráz. Nesměly proto chybět typické prvky tohoto stylu jako třeba černý kov a patina. Tu jsme využili nejen u dřeva, ale i u kožené sedačky v koňakovém odstínu.

Vzhledem k tomu, že v interiéru měly vyniknout zejména autorské koláže na stěnách, volili jsme barevnou paletu tak, aby nábytek na sebe prvoplánově nestrhával pozornost.

Které prvky byly v tomto ohledu zásadní?

Prvky, které nám udaly barevnou paletu, byly hned dva. Koňaková sedačka, podle které jsme vybírali dominující barvy v interiéru, a velký orientální koberec. Jeho vzor nás naopak inspiroval při dotónovávání pracovny pomocí doplňků a dekorací.

Které části pracovny bylo potřeba při plánování věnovat nejvíce pozornosti?

Hodně přemýšlení jsme věnovali zóně s psacími stoly. S TMBK jsme předem probírali, jakým způsobem jsou zvyklí u stolu pracovat, zda spolu při práci komunikují a jak velký prostor této části máme věnovat. V jednu chvíli bylo ve hře dokonce řešení na míru. Pak se nám ale podařilo v sortimentu Bonami najít stoly, které zde nejenže vypadají skvěle, ale zároveň sem perfektně sednou a nabízí skutečně značnou plochu pro práci.

Vyvstal při navrhování či realizaci nějaký zádrhel?

Jelikož bylo potřeba zrekonstruovat prostor takzvaně od podlahy, museli jsme se popasovat i s touto výzvou. To se nakonec podařilo. Ačkoliv původně jsme chtěli využít betonovou stěrku, nakonec se od tohoto řešení odstoupilo. Vybraná alternativa ji však perfektně nahrazuje z hlediska barevnosti i stylu. Nejenže podtrhuje celkový industriální ráz místnosti, ale navíc se i snadno udržuje.

Zakomponovali jste do interiéru nějaké vychytávky?

Dá se říci, že vychytávkou je téměř celý prostor, v němž se snoubí funkčnost a estetika v harmonické a kreativní místo pro práci. Jsme rádi, že v interiéru je znatelný obtisk Tomášova osobitého stylu, ať už ve formě autorských koláží či dekorací v podobě sošek trpaslíků.

A otázka nakonec – bylo navrhování pracovny pro TMBK něčím výjimečné?

Jednoznačně atmosférou. Už dlouho jsme se při realizaci interiéru tolik nenasmáli. (smích)