-20 % se Dny Marianne nebo -15 % s kódem DUBEN15 | Ušetřete →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Koutek na kávu a koktejly

Často se nám stává, že náš byt, ať se jej snažíme sebevíc udržovat v pořádku a čistotě, ovládne každodenní život, takže se z něj stane dětské hřiště, velká pracovna a někdy i místo, kam jen odkládáme věci, dokud je nebudeme potřebovat příště. Ana, tvář stojící za Instagramovým profilem a blogem Ana.in.Mamaland, nám prozradila, jak se jí podařilo proměnit malý koutek bytu v prostor, který je určen pouze pro dospělé.

Takto vypadá Anin příběh...

Když jsme koupili byt a začali nakupovat nábytek, chtěla jsem, aby vše bylo co nejjednodušší. Když se však do bytu nastěhujete a skutečně v něm chvíli žijete, začnete vnímat všechny jeho výhody i nevýhody. Nevěděla jsem, co si počít s jedním prázdným místem za jídelním stolem, a to mi vadilo. Když máte děti, byt často vypadá jako dětské hřiště, proto jsem se rozhodla vytvořit jeden koutek výhradně pro dospělé - kávový a koktejlový.
Myšlenka byla umístit komodu, v jejíž jedné části budou alkoholické nápoje a sklenice a v druhé vše pro přípravu prvního ranního nápoje: oblíbené kávy.

Pátrání po komodě nebylo snadné

...protože jsem perfekcionista a všechno musí dávat smysl. Naše kuchyň je v kombinaci bílá-dub a jídelní stůl je z akátového dřeva. Hledala jsem komodu, na které by nebyl jiný odstín dřeva. Perfektní jsme našli přímo na Bonami, je téměř totožná s kuchyňskou linkou a její rozměry dokonale odpovídají a doplňují to prázdné místo, které mi "vadilo".

Co se týče umístění...

V pravé části jsou sklenice a alkohol, přesně jak jsem si představovala. Otevřená polička je určena pro podtácky, které by měly být vždy po ruce, zatímco levá strana je vyhrazena pro různé druhy kávy, filtry do kávovaru a sladidla. Dvě zásuvky jsou na drobnosti, jako jsou ubrusy a ubrousky, a horní zásuvka, momentálně moje nejoblíbenější část, je na šálky.

Navrhněte si vlastní koutek, který se vám bude líbit

Pokud vám koutek s kávou a koktejly nevyhovuje, přemýšlejte o vlastním koutku, který vám bude dělat radost pokaždé, když ho použijete. Možná je to koutek na čtení, hraní her nebo kutilské projekty. Možností je nekonečně mnoho a Bonami vám je pomůže realizovat.