Až -20 % na scandi domov | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Milované značky na Bonami, za kterými stojí silné ženy

Mezinárodní den žen patří všem ženám a my máme tu čest vám představit několik z nich, které stály u zrodu oblíbených značek na Bonami. Seznamte se se skvělými designérkami, které si splnily své sny. Tak schválně, znali jste všechny?

Busy B: Pilná jako včelka

Taky si věčně připadáte zahlcení povinnostmi, schůzkami a věcmi, které nesmíte zapomenout nakoupit? Přesně proto vznikla značka Busy B, aby vám pomohla s plánováním a organizací každodenních dní i velkých událostí, jako jsou svatby. A ty už si žádají pořádný plánovač!

Za vším hledej ženu: Za stylovými zápisníky a organizéry stojí produktová designérka Kerri Binnie, která začínala s vymýšlením organizéru na vánoční přání. Těch se v anglicky mluvících zemích posílá opravdu velká kupa, a tak se pořádný organizér šikne. Příští rok si jich jedna společnost objednala 10 000, a tak vzniklo Busy B.

Kerri pozorně naslouchala svým přátelům, kteří šíleli z multitaskingu i mnoha povinností, a postupně se snažila pomocí různých plánovačů krotit jejich každodenní chaos. A její společnost rostla a ocenění za design přicházely. Dnes pořídíte vše od stylových plánovačů, kalendářů až po roztomilé různé psací potřeby, pouzdra či visačky.

PS: B jako Binnie, ale také anglicky včelka. Body za hravost.
Designérka Kerri Binnie

Designérka Kerri Binnie

EMKO: Návrat k řemeslné tradici

Jestli už jste měli možnost zahlédnout křeslo nebo dekoraci z dílny značky Emko, jistě nám dáte za pravdu, že to je zkrátka něco! Do posledního detailu promyšlený a nadčasový, odolný a pečlivě vyráběný nábytek z těch nejlepších materiálů, který vám vydrží dlouhá léta. Sami designéři říkají, že tvoří pro ty, kteří chtějí dodat svému prostoru šťávu.

Za vším hledej ženu: U základní myšlenky této společnosti byla Erika Markovska-Mikulskienė, která začala spolupracovat s designérkou Inesou Malafej. První psací stůl promýšlely už v rámci vysokoškolského projektu. O pár let později získal tento stůl prestižní cenu Red Dot. Pěkný rozjezd, ne?

Od té doby do sortimentu začaly přibývat další kousky, které jsou žádané na veletrzích v Evropě, Asii i USA. Za tím vším stojí původní myšlenka obnovení starobylé baltské řemeslné tradice a litevského designu. A to se podle našeho názoru povedlo výborně.
Erika Markovska-Mikulskienė

Erika Markovska-Mikulskienė

Bloomingville: Sázka na recyklaci

Pokud jste si oblíbili severský styl bydlení, určitě vás zaujme dánská značka Bloomingville, která pomáhá svými designovými kousky zkrášlovat domovy po celém světě již 23 let. Všechny produkty jsou spjaty s pohodovým dánským stylem života, neboli hygge: například sednout si do pohodlného křesla, dát si šálek voňavé kávy z krásného šálku a nasávat pocit útulnosti a tepla.

Značku Bloomingville charakterizuje nadčasový nordický design kvalitních výrobků z přírodních materiálů, jako je ratan, dřevo, mořská tráva nebo kamenina. Filozofie značky je navíc založena na recyklaci a udržitelnosti těchto materiálů. Mnoho produktů je tedy vyrobeno ze “zbytkového” skla, dřeva a bavlny.

Za vším hledej ženu: Designérka Betina Stampe si při své vášni pro dekorace splnila svůj sen založením značky Bloomingville v roce 2000 a od té doby sdílí své nadšení s celým světem. Dnes si můžete vybrat ze široké škály bytových doplňků, textilu, designového nábytku a svítidel. Každý rok jsou pro vás vytvořeny čtyři hlavní kolekce a několik vedlejších. Obrovská popularita značky ale podle designérů nemění nic na jejich hlavní misi, kterou je přinášet šťastné změny do každodenního života.
Designérka Betina Stampe

Designérka Betina Stampe

Moi Mili: Udržitelnost na prvním místě

Prémiová kvalita a lokální zpracování ve spolupráci s těmi nejlepšími řemeslníky a řemeslnými švadlenami v Polsku - to je značka Moi Mili, jež se zaměřuje zejména na naše malé ratolesti. Kromě nabídky vysoce kvalitních výrobků se Moi Mili věnuje také ohleduplnosti k dopadu na životní prostředí. Ať už vás zaujme dětské teepee či mušelínové plenky, můžete si být jisti, že dostanete produkt vyrobený výhradně z pečlivě vybraných materiálů a v souladu se všemi normami CE.

Za vším hledej ženu: Příběh značky Moi Mili se začal psát v roce 2012, kdy Klaudia Wcisło, talentovaná umělkyně s vášní pro vytváření jedinečných a krásných předmětů, vyrobila své první dekorace pro děti. Od té doby značka stále vzkvétá! Je dokonce uznávána předními časopisy, jako jsou Vogue, Vanity Fair, Marie Claire a Wired.

Bytové dekorace a doplňky pro děti jsou k dostání v řadě obchodů, butiků a koncepčních prodejen po celém světě, například v Evropě, Severní Americe, Asii a na Středním východě.
Klaudia Wcisło

Klaudia Wcisło

Poppy design: V hlavní roli vlčí mák

Rikke Jacobsen je dánská umělkyně, která při své tvorbě používá vodové barvy. Ve svých četných ilustracích inspirovaných botanickými a jemnými vzory se zaměřila především na rozvíjení skandinávské identity.

S osobitým znakem Rikke Jacobsen se setkáte například v překrásné kolekci kameninového nádobí Hammershøi Poppy, kde si jako vzor vybrala křehký růžový vlčí mák. Při své práci zkoumala různé fáze růstu máku a rozhodla se, že je v něm cosi klasického, elegantního a severského - stejně jako v servisu Hammershøi, který slouží jako plátno.

Jemně propracované umění Rikke Jacobsen najdete také na vánoční kolekci Hammershøi, kde vypráví příběhy pomocí šišek, andělů, ořechů, ptáků, šišek a hvězd.
Rikke Jacobsen

Rikke Jacobsen