100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Inspirujte se barvami roku 2023

Každý rok návrháři a designéři z celého světa netrpělivě očekávají vyhlášení nových trendy barev pro nadcházející rok, které vyhlašují světoví výrobci nátěrových hmot. Přestože možná nejste profesionální designér, pojďte se i tak inspirovat těmito svěžími odstíny, kterými oživíte váš domov.

Viva Magenta od Pantone

Viva Magenta patří mezi nejvýraznější a nejzářivější barvy z celého spektra. Je odvážná, elektrizující a pulzuje energií. Odstín je inspirován karmínem – nejvzácnějším přírodním barvivem. Symbolizuje chuť do života a pomáhá budovat vnitřní sílu. Kousek v této barvě navíc dodá šťávu jakémukoliv interiéru.

Produkty

Digital Lavender od Coloro a WGSN

Odborníci na trendy ze společnosti WGSN tvrdí, že barvu Digital Lavender už lze vídat ve virtuálním světě a v průběhu následujícího roku se projeví i v tom reálném.

Tento odstín má vyjadřovat stabilitu, klid i jakýsi digitální únik, ke kterému se mnoho z nás v rámci zachování duševního zdraví v průběhu lockdownů uchýlilo. I v interiéru bude tento světle fialový odstín působit něžným a klidným dojmem.

Produkty

Wild Wonder od Dulux

Společnost Dulux popisuje barvu Wild Wonder jako pozitivní, zářivý tón inspirovaný světem přírody. Jedná se o směs teplé neutrální a zelené barvy, takže je ideální pro navození vzhledu inspirovaného přírodou v každém domově. Obzvlášť výborně se hodí do prostor, kde se často schází více lidí najednou, například v obýváku, jídelně nebo i kuchyni.

Produkty

Vining Ivy od PPG

Odstín Vining Ivy v sobě sofistikovaně kombinuje odvážnou modrou s rafinovaně zelenou barvou z čehož vzniká nepřehlédnutelná drahokamově tyrkysová. Touto barvou se vám v interiéru podaří navodit uklidňující náladu, protože modrá složka vyvolává klid a zelená pocit rovnováhy. Díky svým bohatým tónům je energizující a přesto uzemňující, hodí se tedy doslova do jakékoliv místnosti.

Produkty

Redend Point od Sherwin-Williams

Odstín Redend Point má vyjadřovat duchaplnost, vřelost a empatii. Tato barva si zachovává zemitý, neutrálně béžový základ, ale díky růžovému podtónu se z ní stává svěží odstín, který do vašeho domova vnese hřejivou a radostnou náladu.

Produkty

Raspberry Blush od Benjamin Moore

Živý a charismatický odstín Raspberry Blush oživí vaše smysly elektrizujícím optimismem. V interiéru tato barva rozhodně jen tak nezapadne, proto ji použijte na prvcích, které chcete, aby vystoupily do popředí či na ně byla zaměřena pozornost.

Skvěle bude fungovat jak na doplňcích, tak i na větších plochách – třeba jako výmalba celé stěny.

Produkty

Spanish Moss od Krylon

Tato půlnočně zelená barva signalizuje silné propojení s bohatstvím přírody, hustými lesy i mechovými terény. V interiéru výborně funguje ve spojení s teplými i chladnými akcenty.

Sytá, uzemňující zelená se navíc bude skvěle kombinovat s doplňkovými barvami, jako je zlatá, pískovcová a měděná, vedle kterých ještě více vynikne.

Produkty

Podobné inspirace