Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

5 tipů, jak si navodit vánoční atmosféru

Chcete si konečně tento rok předvánoční čas v klidu užít bez shonu a stresu? Inspirujte se našimi tipy, díky kterým si dosyta vychutnáte slavnostní atmosféru ještě před svátky.

Nenechte se rozhodit okolním shonem a v klidu si vše naplánujte.

Pamatujte, že výzdoba, dárky, úklid nebo snad cukroví – nic z toho nemusí být na 100 % perfektní (nebo něco můžete naopak úplně vynechat). Jde jen o to, abyste si svátky užili se svými nejbližšími.

Pokud ale skutečně toužíte po tradičních Vánocích s dokonale uklizeným bytem a 15 druhy vlastního cukroví, vše si dopředu naplánujte. Například dárky i generální úklid lze vyřešit velmi brzy. A hlavně si nechejte pomoct i ostatními členy rodiny.

Pusťte se do výzdoby

Vánočně vyladěným dekorem svého domova výrazně podpoříte svou slavnostní náladu. Přitom výzdobou nemusíte trávit celé dny, pokud vás její příprava vyloženě nebaví.

Bohatě bude stačit několik světelných řetězů, svítící papírová hvězda do okna nebo větvička ve váze a pár stylových svícnů. A za dvě hodiny máte hotovo.

Provoňte dům cukrovím

Vůně čerstvě upečených perníčků nebo lineckého cukroví provoní váš byt do posledního koutku. Jejich příprava je navíc relativně jednoduchá a můžete si z ní udělat každoroční tradici, kdy na pečení přizvete i kamarádky nebo své děti. Perníčky pak můžete dokonce využít i jako ozdoby na vánoční stromeček.

Dejte si relax u vánočních filmů

Pokud na vás přes všechny snahy začne doléhat předvánoční shon, není lepší řešení, než odpočinkový večer s nejbližšími u filmu. A je jedno, jestli si pustíte romantickou komedii nebo pohádkovou klasiku. Dejte si něco dobrého na zub, zabalte se do měkké deky a dejte nohy nahoru. Ozdravný účinek zaručen.

Klasiky, bez kterých by to na Vánoce nešlo
Tři oříšky pro Popelku, Sám doma, Pelíšky, Láska nebeská, Byl jednou jeden král, Mrazík

Když potřebujete naladit vánoční pohodu
Zázrak v New Yorku, Anděl páně, Vánoční koleda, Grinch, Vánoce naruby, Rolničky, kam se podíváš, Veselé Vánoce s Mr. Beanem

Pohádky pro děti
S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Pyšná princezna, Zlatovláska, Šíleně smutná princezna, Frozen, Shrekovy Vánoce, Rudolf, Polární expres, Casper a Strašidelné Vánoce

Pohádky pro dospělé
Pretty Woman, Deník Bridget Jones, Last Christmas, Prázdniny, Čtvery Vánoce, Základ rodiny

Uspořádejte večeři s přáteli

Zimní období a Vánoce jsou ideálním časem k setkávání s nejbližšími a utužováním vztahů. Pokud to tak taky cítíte, neváhejte přátele pozvat na menší (nebo větší) dýchánek u sebe doma.

Nestíháte připravit hostinu, jakou jste si představovali? Nevadí, poproste své hosty, aby každý z nich přinesl něco dobrého na ochutnávku. Večer tak bude uvolněný a příjemně neformální.