Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak kreativně zabavit své děti doma

Jak zařídit, aby se zvídavé děti nezačaly během dlouhých svátků doma nudit a nepřerostly vám tak za chvíli přes hlavu?
Máme pro vás celou řadu tipů na tradiční i nezvyklé hry, hračky a sady k tvoření, které budou bavit nejen vaše potomstvo, ale možná se s nepředstíranou radostí přidáte i vy sami.

1. Návrat k deskovkám

Jednou za čas je sice pasivní zábava jako je sledování pohádek či hra na tabletu příjemným odpočinkem. Ale nesmí být toho příliš.

Přece jen aktivní hraní si s ostatními stimuluje vývoj dětí úplně jiným způsobem. Děti se díky deskovým hrám učí strategii, logice i umění přijmout porážku. Nad Člověče nezlob se se sejde celá rodina a navíc není na škodu si na chvíli odpočinout od monitorů. Slibujeme vám, že mnoho z těchto originálních her si navíc s chutí zahrajete s vašimi potomky.

2. Vystřihujte, lepte, tvořte

Procvičte si s dětmi jemnou motoriku při společném sestavování papírové skládačky, panenky nebo třeba origami zvířátek. Možná nakonec zjistíte, že vaše dítko má větší trpělivost a nervy než vy sami.

3. Vyzdobte dětský pokoj

Na vlastnoručně vyrobenou dekoraci na kterou muselo vyvinout čas i soustředění bude vaše dítko patřičně pyšné.

Pokud ale toužíte skutečně vylepšit dětský pokojíček, vyberte se svým dítkem ten pravý motiv tapety značky Dekornik. Pokojík se tak během jednoho odpoledne promění k nepoznání.

4. Procvičte si hlavy

Že se už vaše děti cítí na Člověče nezlob se příliš dospěle a sofistikovaně? Pořiďte některou ze zapeklitých logických a strategických her či hlavolamů. Zábava na celé odpoledne zaručena. Jen pozor na snadno vznětlivé jedince!

5. Vydejte se na průzkum

Schovejte v obýváku nebo na zahradě poklad nebo začněte pátrat po dávno ztracené ponožce. V nezbytné výbavě jako od Sherlocka nesmí chybět lupa ani dalekohled.

6. Něco dobrého si upečte

Můžete buď jenom jako, ale větší děti určitě ocení, pokud s nimi doopravdy uvaříte nebo upečete něco dobrého na zub. Může to být třeba jednoduchá bábovka nebo sušenky, které příště zvládnou připravit sami.

7. Rozvíjejte hudební talent

I když vám může brnkání strun občas brnkat na nervy, mladý virtuóz, jehož talent jste celou dobu rozvíjeli, vám za svou úspěšnou kariéru jednou rád poděkuje.

8. Pro nadějné kutily a budoucí designéry

Podpořte kreativitu a šikovné ruce svých dětí tou správnou výbavou. Pastelky, fixy, nůžky, i pestrobarevné lepící pásky jsou naprostým základem. Pořiďte jim na ně stylový kufřík nebo box, díky kterému budou mít vše na jednom místě.