Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Jak vytvořit odpočinkovou zónu v zahradě

Mnozí z nás mají stále v paměti vzpomínky na dětství strávené zahradničením u babičky. V dnešní době však zahrada plní hned několik funkcí, od místa pro pěstování vlastních květin a zeleniny až po zákoutí, kde můžete večer relaxovat, vychutnat si sklenku vína se svými blízkými a odpočinout si po dlouhých dnech v práci.

O své tipy se s námi podělila Līga Nakts (@liganakts), nadšenkyně do zahradnictví, která již léta pěstuje a opečovává svou vlastní domácí zahradu. Letos vytvořila krásné posezení přímo uprostřed zahrady. Nechte se inspirovat jejími tipy a dozvíte se, které věci je třeba zohlednit při navrhování zahradního posezení!

Co je důležité zohlednit při návrhu zahradního posezení?

Při navrhování zahradního posezení berte v úvahu jeho polohu vzhledem ke slunci a velkým rostlinám, které často přesahují velikost záhonu. Doporučuji také v blízkosti vysadit nějaké vonné rostliny, například sladký hrášek, rozmarýn, lilie nebo mátu.

Jak jste vybírala zahradní nábytek?

Chtěla jsem nábytek sladit se stylem svého domu, protože zahradu vnímám jako další místnost. Také jsem chtěla, aby nábytek měl odpovídající velikost pro daný prostor s průhlednýma nohama, aby příliš nebránil výhledu na záhony a krásně se tak nábytek do zahrady začlenil.

Jsou tři věci, bez kterých byste se na zahradě neobešla?

Pokud nepočítáme samotné rostliny...

  1. Foťák, protože si chci každou novou květinu zachytit na památku.
  2. Rukavice, protože nerada pleju holýma rukama.
  3. Nůžky na stříhání růží a sklízení úrody.

Jaké je vaše oblíbené místo na zahradě?

Teď je mým nejoblíbenějším místem na zahradě určitě nový sedací nábytek, protože z něj máme výhled na všechny vyvýšené záhony, svítí na něj slunce a je to opravdu velmi pohodlný prostor!

Zahrada je totiž kromě práce také o odpočinku a vychutnávání si jejich plodů a květů :)

Více inspirace