-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak skladovat vánoční cukroví? Tipy na dózy a krabice

Také si během adventu kladete otázku, jak skladovat vánoční cukroví v bytě, aby vydrželo až do Vánoc? Připravili jsme pro vás několik rad, v jakých dózách a krabicích skladovat linecké, perníčky, rohlíčky či nepečené cukroví.

Se správnými dózami zůstane vaše cukroví v kondici až do Vánoc.

Papírové krabice a sáčky na vánoční cukroví

Vhodné pro skladování perníčků, pracen, rohlíčků a zázvorek

Tohle cukroví potřebuje rozležet a zvláčnět, proto mu prospěje vzdušná vlhkost. Ideální jsou tudíž papírové krabice vyložené ubrouskem.

Uschovejte je nejlépe na balkon. Dávejte však pozor na venkovní teplotu. Pokud by bylo deštivo, uložte krabici s cukrovím raději do chladné a suché místnosti.

Tip:
Pečete na poslední chvíli? Pro rychlejší změknutí perníčků k nim do krabice přidejte rozkrojené jablko. Nemělo by se však cukroví dotýkat.

Vánoční plechové a plastové dózy

Vhodné pro skladování sušenek, raw cukroví a cukroví s náplní

Vánoční plechové dózy a plastové krabičky zajistí, že bude cukroví křupat i několik dní či týdnů po upečení. Cukroví uchovávejte při pokojové teplotě. Jedině tak nezvlhne a nezměkne.

Nepečené cukroví bude vyžadovat uložení do lednice.Vybírejte proto těsnicí dózy, cukroví nenačichne od ostatních potravin. Před podáváním jej ale nechte hodinu odležet při pokojové teplotě.

Skleněné dózy na jedlé dárky

Bonbony, cukrovinky či oříšky stačí skladovat ve skleněných dózách. Ty zároveň poslouží i jako zajímavá dekorace v kuchyni či jídelně.

Navíc jsou ideální v případě, kdy chcete blízké obdarovat jedlým dárkem.