Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Jak skladovat vánoční cukroví? Tipy na dózy a krabice

Také si během adventu kladete otázku, jak skladovat vánoční cukroví v bytě, aby vydrželo až do Vánoc? Připravili jsme pro vás několik rad, v jakých dózách a krabicích skladovat linecké, perníčky, rohlíčky či nepečené cukroví.

Se správnými dózami zůstane vaše cukroví v kondici až do Vánoc.

Papírové krabice a sáčky na vánoční cukroví

Vhodné pro skladování perníčků, pracen, rohlíčků a zázvorek

Tohle cukroví potřebuje rozležet a zvláčnět, proto mu prospěje vzdušná vlhkost. Ideální jsou tudíž papírové krabice vyložené ubrouskem.

Uschovejte je nejlépe na balkon. Dávejte však pozor na venkovní teplotu. Pokud by bylo deštivo, uložte krabici s cukrovím raději do chladné a suché místnosti.

Tip:
Pečete na poslední chvíli? Pro rychlejší změknutí perníčků k nim do krabice přidejte rozkrojené jablko. Nemělo by se však cukroví dotýkat.

Vánoční plechové a plastové dózy

Vhodné pro skladování sušenek, raw cukroví a cukroví s náplní

Vánoční plechové dózy a plastové krabičky zajistí, že bude cukroví křupat i několik dní či týdnů po upečení. Cukroví uchovávejte při pokojové teplotě. Jedině tak nezvlhne a nezměkne.

Nepečené cukroví bude vyžadovat uložení do lednice. Vybírejte proto těsnicí dózy, cukroví nenačichne od ostatních potravin. Před podáváním jej ale nechte hodinu odležet při pokojové teplotě.

Připravte si šťastné a veselé!