Chcete bydlet osobitě? Inspirujte se →
Až -15 % na koupelnu | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Talíře

Filtry a řazení
Dostupnost
Barva
Materiál
Typ talíře
Slevy
Novinky
Filtry a řazení
Bylo zobrazeno 48 z 173 produktů

Jak vybrat talíře

Říká se, že jíme také očima. Aby vaše jídlo vypadalo ještě lahodněji, vyberte si talíře, které jsou nejen praktické, ale také krásné.

Pokud si s výběrem nevíte rady, sáhněte po barvě, která se bude hodit k vybavení ve vaší kuchyni a jídelně. Talíře můžete sladit také s příbory. Barvy jako červená, zlatá nebo černá se budou výborně doplňovat se zlatými příbory. K bílým, modrým nebo šedým talířům se budou hodit stříbrné příbory. Hezky budou vypadat také talíře ladící s prostíráním.

Sady talířů, nebo kusovky?

V naší nabídce najdete:

  • hranaté i oválné mělké talíře,
  • hluboké talíře na polévku,
  • dezertní talířky na dort a další lahůdky,
  • velké servírovací talíře, z nichž některé jsou vybavené také poklopem.

TIP: Většinu z talířů můžete v klidu použít i do mikrovlnky. Pokud je pro vás tato vlastnost klíčová, zadejte si ve filtraci výše možnost „Instrukce – vhodné do mikrovlnky“.

Pokud vybavujete domácnost, nebo nahrazujete staré nádobí novým, budou se vám hodit celé sady jídelních talířů. Můžete si vybrat mezi těmi luxusními pro sváteční použití i mezi klasickými sadami talířů pro každodenní použití.

Dobré vědět: Běžné sady mívají 18 ks (6 mělkých talířů, 6 hlubokých talířů a 6 dezertních talířů). V posledních letech se ale prodávají i menší sady – například sady 4 mělkých talířů. Místo klasických polévkových talířů sety často doplňují hlubší mističky.

 

Kameninové, porcelánové, nebo keramické talíře?

Aby vybraný kousek nebo sada splňovaly vaše požadavky, je dobré zaměřit se také na materiál, ze kterého jsou talíře vyrobené.

Porcelánové talíře jsou elegantní, a přitom skutečně univerzální. Jsou odolné proti nárazu i velkým teplotním rozdílům, lze je mýt v myčce a jsou vhodné pro použití v mikrovlnné troubě. Navíc splňují přísné hygienické standardy, a to i díky menší nasákavosti než u keramiky. Typické pro porcelánové talíře je nejrůznější malované nebo tištěné zdobení.

Keramické talíře jsou o něco specifičtější. Jsou pevné, ale křehké. Vyznačují se nízkou vodivostí tepla. To znamená, že je chvíli trvá nahřát, ale pak jsou déle teplé. Jsou perfektně odolné proti rychlým teplotním změnám a vysokým teplotám. Jsou odolné vůči vlhkosti, takže nenasákávají (pokud jsou ošetřené glazurou).

Kameninové talíře jsou odolné, snadno omyvatelné, po nahřátí vydrží dlouho teplé. Snesou vyšší teploty a pevností se vyrovnají porcelánu. Kamenina je v podstatě upgradovaná keramika s lepšími vlastnostmi. K tomu je nesmírně elegantní a trendy. Jasná volba, pokud vám nevadí vyšší náklady na jednotlivé kusy i sady talířů.

Skleněné talíře jsou v porovnání s výše zmíněnými materiály křehčí. Vždy však záleží na konkrétním typu skla. Například varné sklo snese velmi nízké i vysoké teploty a je vhodné do myčky i mikrovlnné trouby.


Jaké další typy talířů máme na Bonami?

  • Bambusové a dřevěné talíře
  • Plastové talíře
  • Papírové talíře – v kategorii Jednorázové nádobí
  • Talíře z kovu – nerez, cín, talíře se smaltem

Kreslené talíře pro děti lákají k jídlu naše nejmenší už desítky let. V poslední době se ale nabídka hodně rozšířila. Na Bonami svému děťátku můžete pořídit dělený talíř, který zabrání míchání jednotlivých částí pokrmu dohromady, roztomilé a pevné dřevěné talíře, kreslené porcelánové a kameninové talíře nebo silikonové talíře pro děti odolné proti sklouznutí i rozbití.