-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Už jen do půlnoci →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Vánoce v elegantním stylu

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Promítněte tento rok svou vánočně slavnostní náladu do stylu výzdoby vašeho interiéru, tabule i vánočního stromečku. Přejete si, aby nebyla příliš křiklavá, ale přesto oslnivě působivá a na úrovni? Pak vám učarují dekorace, doplňky a ozdoby v elegantně slavnostním stylu s lehkým nádechem luxusu.

Jednoduchá, ale působivá vánoční tabule

U přípravy slavnostní tabule to příliš nepřežeňte s množstvím ozdob a dekorací. Dejte si spíše záležet na tom, aby i funkční a praktické části tabule, jako jsou příbory, svícny, ale i ubrousky působily dekorativním dojmem.

Nechte zazářit zlaté akcenty za doprovodu přírodních barev

Slavnostního dojmu, který nebude působit příliš „na sílu“ dosáhnete vyváženou kombinací barev. Hlavní roli by zde měla hrát paleta přírodních odstínů jako je hnědá, béžová, zelená a krémová. Pomocí doplňků a detailů ve zlaté či stříbrné barvě dodáte výzdobě patřičnou dávku neobyčejnosti, aniž by výsledek působil příliš snaživě či okázale.

Vsaďte na tradiční materiály

Závěsné ozdoby na stromeček či do oken vybírejte zásadně z kvalitních materiálů jako je sklo nebo porcelán. Skvěle můžou vypadat i precizně zpracované ozdoby z papíru. Určitě se ale vyhněte pestrým baňkám z plastu, či jiným dekoracím s umělými třpytkami nebo třásněmi, ty se hodí spíše do extravagantnějšího stylu výzdoby.

Dolaďte atmosféru svícny a lampičkami

Měkké, teplé bílé světlo podpoří útulnou a slavnostní náladu. Vyhněte se barevným řetězům a světlům se studeným bílým světlem, s nimi magickou atmosféru nevykouzlíte. Místo toho bohatě postačí několik jednoduchých porcelánových nebo kovových svícnů. Nejlépe jim to bude slušet, pokud zkombinujete více svícnů v různých velikostech či tvarech ze stejné kolekce.