Sleva 15 % s kódem MINUS15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

5 tipů, jak dekorovat byt ve skandinávském stylu

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Dnešní zrychlený městský styl života je často příčinou toho, že doma toužíme po klidu a harmonii. Ladný a minimalistický interiér inspirovaný skandinávským stylem vám pomůže zklidnit přehlcené smysly i rozbouřené nervy.

Poradíme vám, jak vybírat a kombinovat dekorace ve scandi stylu tak, aby váš interiér působil nejen čistě a vyrovnaně, ale i útulně.

Vždy volte kvalitu nad kvantitou. Pořiďte si spíše méně dekorací. Prostor nepřeplňujte. Zato neváhejte investovat do těch, po kterých opravdu toužíte.
Skandinávskému interiéru sluší přírodní elementy. Vyhněte se proto umělým materiálům a místo toho vybírejte doplňky a dekorace ze dřeva, kamene, keramiky, lnu, juty, vlny nebo ovčí kožešiny.
Držte se základní palety barev, kterou ve scandi stylu tvoří neutrální odstíny béžové, světle šedé a bílé. Jen tu a tam nechete vyniknout akcentu v podobě doplňku v kontrastní barvě.
Neexperimentujte příliš s tvary a mnoha různými vzory. Ve scandi interiéru nejlépe vyniknou jemné, čisté tvarové linie a jednoduchost. Naopak kombinování textur a materiálů dodá interiéru tu správnou hloubku a útulnost.
Přestože by měl být scandi interiér co nejminimalističtějí a bez zbytečností, klade stejně velký důraz na útulnost. Vneste do něj to správné hygge pomocí doplňků, které vám navodí pocit pohodlí. Může to být vlněná deka, polštáře nebo třeba spousta svíček.

Je pro vás scandi styl to pravé?

Máme ještě mnohem více doplňků, dekorací i nábytku ve skandinávském stylu. Pojďte najít ty pravé kousky.

Inspirace