100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Inspirujte se: Velikonoční výzdoba snadno a rychle

Rádi byste svému domovu vdechli velikonoční atmosféru, ale nechce se vám samotnou výzdobou trávit spoustu času? S našimi tipy se vám jednoduše podaří vytvořit působivou velikonoční výzdobu na stůl, dveře i do vázy.

Velikonoční výzdoba na stůl

Při prostírání velikonočně laděného stolu vybírejte svěže jarní tóny barev jako je žlutá, zelená či krémová. Zvolte jen 2-3 barevné odstíny, aby stůl nepůsobil překombinovaně.

Skvělou dekorací, který vám při prostírání nezabere příliš času, bude natvrdo uvařené vajíčko, kterému jednoduše nakreslíte minimalistický obličej a zabalíte do lněného ubrousku. Takto rázem roztomile i vtipně osvěžíte svou tabuli.

Velikonoční dekorace na dveře

Užijte si velikonoční atmosféru už u svých vstupních dveří. Vytvořit jednoduchý jarní věnec vám zabere jen chvíli času a potřebujete jen pár různých větviček, vajíčka na ozdobu, drátěný kruh, nůžky a vázací drátek.

Pokud nevíte jak na to, podívejte se na náš detailní postup vázání podobného věnce.

Velikonoční výzdoba z papíru

K Velikonocům patří jaro a tím pádem nejrůznější květinová či větvičková výzdoba v květináčích a vázách. Abyste napučené, ale ještě trochu holé větvičky dozdobili, vyrobte si vlastní barevná vajíčka z papíru.

Stačí jen vystřihnout z papíru 2–3 kusy ve tvaru vejce, naříznout do půlky a nasunout naproti sobě. Pak už jen připevnit provázek a zavěsit.

Velikonoční dekorace ze skořápek

Další skvělou dekorací na stůl, parapet či kamkoliv jinde je mistička s trávou či mechem, dozdobená barevnými vajíčky, kvítky či svíčkami vyrobenými ze skořápek.

Základem je vytipovat si opravdu pěkný kus zeminy s trávou nebo mechem, který se bude v misce pěkně vyjímat. Díky tomu, že zeleň vyseknete i s vrstvou hlíny, vydrží vám dlouho svěží.

Velikonoční textil a pomůcky na pečení

Ubrus, kuchyňské chňapky, utěrky, ale i polštáře na pohovce nebo povlečení můžete převléct do tematických motivů a barev. Pokud ale neholdujete vyloženě velikonočním vzorům se zajíčky a vajíčky, stačí zvolit jemné, jarně květinové vzory.

Nezapomeňte ani na sušenky nebo perníčky ve tvaru kraslic a zajíčků. A rozhodně oceníte i novou rozkládací formu na beránka, u které si můžete být jistí, že vám při jejím vyklápění nezůstane polovina vašeho díla přilepená uvnitř.