Sleva 15 % s kódem JARO15 | Ušetřete ještě dnes →
-20 % na koberce Flair Rugs s kódem FLAIR20 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Bohémský styl bydlení moderátorky Nikol Moravcové

Více je prostě více. To platí nejen o temperamentu mladé rodiny, ale i jejich domovu. V něm se totiž zcela samozřejmě odráží energičnost, uvolněnost i vášeň pro cestování.

Nahlédněte tentokrát do atypického podkrovního bytu moderátorky a influencerky Nikol Moravcové a inspirujte se tipy, jak na bohémský styl bydlení.

Lokalita
Praha

Dispozice bytu
2+kk

Velikost bytu s terasou
65 m²

Kolik let tady bydlíš a jak dlouho ti trvalo byt zařídit?

Na Letné bydlíme už skoro sedmým rokem a za tu dobu prošel byt několika proměnami. Tou nejvýraznější bylo vytvoření dětského pokojíčku z naší ložnice, kterou jsme kvůli tomu přenesli do obýváku spojeného s kuchyní.

Čím si tě toto místo získalo?

Protože nevařím, tak gastronomií a bistry. Letnou ale asi netřeba nějak podrobně vysvětlovat - její strategické umístění mezi dvěma velkými parky je splněný sen každého rodiče i majitele psa. Mým nejoblíbenějším místem je proto i Stromovka. Samotný byt si nás získal hlavně díky svému podkrovnímu charakteru, dostatkem světla a velké terase s krásným výhledem.

Součástí obývacího pokoje v patře je kuchyně s jídelnou i ložnice.

Jak bys popsala své bydlení?

Je to takový B.O.H.O. domov. Útulný, osobitý, plný dřeva a přírodních materiálů. Často od návštěv slýcháme, že byt dost odráží náš charakter. Zejména tedy ten můj, protože se řídím heslem „more is more”. (smích) Už se tady ale pomalu nedá hnout. I stěny jsou plné fotek a obrázků.

Manžel hraje, malá zpívá a já do toho tancuju. To je náš domov.

Co se ti vybaví, když se řekne domov?

Piano a gauč. Manžel hraje, malá zpívá a já do toho tancuju. To je náš domov. Někdy k tomu přidáme i domácí kino a promítání filmů na plátně.

Pohovka je u Nikol Moravcové středobodem interiéru loftového typu.

Masivní dřevo a tlumené barvy vytváří základ pro kombinování s výraznějšími doplňky.

Čím jsi se při výběru jednotlivých kousků řídila?

Čím jsem starší, víc a víc tíhnu k přírodě. Postupně jsme se proto zbavili většiny plastových a skleněných kusů nábytku a vše ladíme do teplých odstínů hnědé a béžové. Přibylo taky více květin. Jen tedy nezaručuji, že přežijí mojí péči. (smích)

Jsi typ, který v bytě potřebuje předměty, k nimž má sentimentální vztah?

Záleží mi na tom hodně. Často si vozíme věci z cest nebo je dostaneme darem. Na druhou stranu mám ráda i nové kousky, kterými můžu psát příběh od začátku. Třeba antiky nebo blešáky využívám zejména na porcelán nebo praktické věci do kuchyně. Ale sošku, lampu, sedačku, koberec nebo almaru z druhé ruky bych asi nechtěla.

Jakou nejmilejší vzpomínku máš s domovem spojenou?

Určitě oznámení těhotenství. Vložila jsem pozitivní test do hrnečku s nápisem Nejlepší středa v životě. Pak taky zážitky z natáčení mojí Sunday Night Live Show, kde jsem každou neděli měla jako hosta nějakou známou osobnost a kecali jsme hodinu na gauči s živým přenosem na Instagram.

K útulnému a osobitému interiéru přispívají suvenýry z cest, surfařské dekorace i hudební nástroje.

Jak na obývák v bohémském stylu podle Nikol Moravcové

  • Nejprve si stanovte barevnou paletu, které se budete při výběru nábytku a doplňků držet. Vhodné jsou teplé tlumené odstíny jako terakotová, písková a hnědá.
  • Z materiálů upřednostněte dřevo, proutí, jutu, ratan či kůži. Se zlacenými či měděnými doplňky vnesete do interiéru punc orientálního luxusu.
  • Inspirujte se interiéry východního světa a do obýváku zařaďte nejrůznější sedací pufy či proutěná křesla.
  • Nebojte se vrstvit koberce. Klidně si jich v obýváku dopřejte hned několik. Ideální jsou orientální nebo jutové. Nešetřete ani polštáři s pestrými výšivkami a ethno motivy.
  • U dekorací nelpěte na jejich dokonalosti, naopak. Vše, co působí řemeslně, má zelenou. Keramické vázy či sošky nepravidelných tvarů či zrcadla v dřevěném rámu podtrhnou bohémskou atmosféru.
  • Nebojte se přidat suvenýry z cest, hudební nástroje nebo vinylové desky.

Při vytváření spacího koutu využila Nikol službu Bonami návrh interiéru.

Panelové stěny pomohly opticky ohraničit ložnicovou část.

Jaké barvy, textury a materiály nejraději používáš a proč?

Vše v odstínech béžové. Proto také tolik dřeva a přírodních materiálů. V běžném životě téměř vůbec nenosím černou barvu, ale v interiéru se mi naopak líbí. Dodává industriální nádech, což je k boho stylu krásně kontrastní.

Jak se s rozrůstající se rodinou měnilo vaše bydlení?

Dlouhou dobu byla malá s námi v ložnici. Do tří let měla postýlku hned vedle naší velké postele. Teprve před nedávnem jsme se ale rozhodli, že místo neúspěšného hledání většího bytu se trochu uskromníme a pořídíme futon do obýváku, kde si vytvoříme ložnici, jaká bývá v loftech.

Využila jsi i Bonami designéra. Jak ti pomohl a čím tě návrh zaujal?

S designérkou Veronikou jsme si padly do noty. Má podobný vkus, čímž byla tvorba návrhu jednodušší. Potvrdily jsme si společné nápady a k výsledku se dopracovaly společně. Je skvělé dostat zpětnou vazbu od profíků a mít tak jistotu, že tohle bylo nejlepší možné řešení.

Kombinace barev a materiálů v interiéru Nikol Moravcové.

Kombinace barev a materiálů v interiéru Nikol Moravcové.

Co bylo největší výzvou?

Prostor. Náš byt je pro tři lidi a psa poměrně malej. Proto bylo potřeba přemýšlet nejen esteticky, ale i prakticky. Přemístěním postele do obýváku jsme museli udělat pár kompromisů, třeba se vzdát jednoho ze dvou vchodů na terasu.

Pokud bys měla neomezený budget, co by sis do bytu pořídila?

Houpací síť a obrovskou šatnu.

A naopak, pokud bys měla na zařízení obývacího pokoje třeba jen 20 tisíc, do čeho bys investovala? Na čem bys naopak ušetřila?

Investovala bych rozhodně do sedačky. Když jsem bydlela sama, pohovku jsem neměla. O to víc jí přikládám na důležitosti. Už vím, že je rozhodně tím nejpoužívanějším kusem nábytku téměř v každé domácnosti a že se vyplatí do dobrého sezení investovat.

Jídelní stůl je pro Nikol symbolem soudržnosti a volného času s rodinou.

Přírodní materiály hrají prim i při výběru doplňků.

Máš nějakou srdcovku?

Náš stůl. Každý den se u něj scházíme a společně snídáme a večeříme. A také Violčinu postýlku ve tvaru domečku. Je to takové její království.

Hledání vhodného místa pro každou novou svíčku, polštářek nebo kytku mě určitě baví víc než utírání prachu.

Jaká je tvoje nejoblíbenější domácí aktivita?

Asi to nikoho nepřekvapí – ladění interiéru. Hledání vhodného místa pro každou novou svíčku, polštářek nebo kytku mě určitě baví víc než utírání prachu. Ale třeba z domácích prací mě baví vysávání. Jako fakt. Je to pro mě relaxační činnost. Ale k žehlení mě nikdo nedonutí. (smích)

Atypický podkrovní prostor si žádal i speciálně uzpůsobenou linku.

Co bys poradila těm, kteří řeší podobný typ bydlení?

Že do tří let dítěte se to klidně ve 2+kk přežít dá. Jde samozřejmě o jistou formu kompromisů, ale popravdě - Violka si stejně nejvíc hraje v obýváku, kde jsme všichni spolu. Uvidíme, jak dlouho bude toto řešení udržitelné, ale zatím to všem vyhovuje.

Co ti doma dělá největší radost?

Když je uklizeno. (smích)

Jak to vypadá, když se chystáš na příchod návštěvy?

Radši nic nevařím, to by mohlo dopadnout tragicky. (smích) Ale takové to caprese, gaucamole, hummus a další zobání v podobě oříšků, to mi jde. Co mi jde ještě líp, jsou drinky. (smích) U nás v lednici je pro návštěvy vždycky nachlazená láhev prosseca nebo vína.

Domečková postýlka působí roztomile a nabízí i spoustu úložného prostoru.

Violčin pokojíček ladila Nikol do bílé a tlumené růžové.

Existuje něco, co s tebou putuje při každém stěhování?

Lampa z Bali. Je stará snad už 15 let. Podle toho taky vypadá, a proto je už na terase. Ale pamatuju si dodnes, jak moc jsem po ní toužila a vezla si ji na motorce. Problém pak nastal, když se nevešla do kufru. Ale cestu domů přežila a je se mnou už v pátém bytě.

Když jsme hledali nový byt, zjistila jsem, že nepotřebuji ani tak vanu nebo šatnu, ale hlavně terasu.

Co ve tvém domově za žádnou cenu nesmí chybět?

Terasa. Když jsme hledali nový byt, zjistila jsem, že nepotřebuji ani tak vanu nebo šatnu, ale hlavně terasu. Zbožňuju výhledy do dálky. Zároveň mi vysoká patra zaručují soukromí.

Venkovní polštáře a koberec vytvořily z obyčejných palet pohodlné místo k odpočinku.

Jak na terasu v bohémském stylu

  • Základem pro odpočinkovou zónu je posezení. Na malém balkonu si vystačíte s jednoduchými skládacími židličkami a stolkem nebo paletou s polštáři, u větší terasy či zahrady si můžete dovolit i ratanovou zahradní pohovku a křesílka.
  • Nebojte se přidat venkovní koberec. Nejenže kout výrazně zútulníte, ale přibude i další místo pro sezení.
  • Polštářů není nikdy dost. Proto jimi nešetřete ani na terase. Jen vyberte polštáře vhodné do exteriéru, které jsou odolné povětrnostním vlivům.
  • Posezení doplňte o deky s geometrickými vzory. Během chladných večerů plédy oceníte.
  • Lucerny a venkovní řetězy nesmí chybět. Díky nim budou mít letní noci jedinečnou atmosféru.
  • Přidejte rostliny v terakotových či keramických květináčích. Čím více, tím lépe. Vytvořte s nimi soukromou džungli, v níž se během horkých dnů osvěžíte.

Patina bohémskému stylu sluší a přidává na autenticitě.

Rostliny pomáhají vytvářet příjemné klima i během tropických dnů.

Kam chodíš pro inspiraci?

Na Instagram. Poslední dobou na něm nacházím samé boho interiéry a zajímavou architekturu.

Co nesmí chybět, když relaxuješ?

Hudba, ambientní osvětlení a teplá deka.

Tipy od Nikol, jak na bohémský styl bydlení

  • Kombinujte staré s novým. Využijte suvenýry z cest i kousky z bazaru.
  • Hrajte si s barvami. Využijte zejména zemité odstíny, které doplníte výraznějším prvkem.
  • Nebojte se při vytváření domova obrátit na designéry. Pomohou vám vytěžit z interiéru maximum.