-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Proměna ložnice v boho stylu u Nikol Moravcové

Že nelze umístit obývák, kuchyni s jídelnou a ložnici do jedné místnosti? Ale kdeže. I s takovou výzvou si lze poradit.

Přesvědčte se o tom u proměny ložnice v atypickém bytě u influencerky a moderátorky Nikol Moravcové, která využila služby Bonami návrh interiéru pod taktovkou designérky Veroniky Gajdošové.

S designérkou jsme si padly do noty. Má podobný vkus a o to byla i tvorba návrhu jednodušší. Potvrdily jsme si společné nápady a k výsledku se dopracovaly společně. Je skvělé dostat zpětnou vazbu od profíků a mít tak jistotu, že tohle bylo to nejlepší možné řešení.

Nikol Moravcová, moderátorka a influencerka

Vizualizace ložnice od služby Bonami návrh interiéru.

Vizualizace ložnice od služby Bonami návrh interiéru.

Veronika Gajdošová: Výzvou bylo zónování otevřeného prostoru

Před několika měsíci se Nikol rozhodla vytvořit z ložnice pokojíček pro svou dceru. Místo na spaní pro dva dospěláky tudíž potřebovala přenést do obývacího pokoje s kuchyní.

Obrátila se proto na službu Bonami návrh interiéru a Veroniku Gajdošovou s prosbou, aby v otevřeném prostoru vytvořila plnohodnotný a stylový spací kout.

Jak vyřešila oddělení několika funkčních zón a jak se podařilo propojit ložnici se zbytkem interiéru? Na to odpověděla designérka Veronika Gajdošová v následujícím rozhovoru.Jaký styl jste s Nikol Moravcovou pro prostor zvolili a proč?

Zvolili jsme bohémský, který souzní se stávajícími prvky v interiéru. Boho styl, který byl u Nikol poměrně výrazný, jsme ještě doplnili o kovové prvky a dřevodekor. Tato kombinace celý prostor provázala a zútulnila.

Jak navrhování ovlivnila dispozice ložnice zahrnující obývák a kuchyni?

U Nikol jsme pracovali s poměrně atypickým otevřeným prostorem, kde se prolíná více funkcí. Proto jsme prostor rozdělili do několika zón a vytěžili tak maximum z toho, co dispozice umožňovala. Prostor pro spánek byl však menší, a tak jsme všem potřebným prvkům museli vytvořit jejich místo. Přesto bylo navrhování velmi pohodové.

Ložnice před proměnou
Ložnice po proměně
Podle čeho jsi zvolila barevnou a materiálovou paletu interiéru?

V celém návrhu jsem se držela poměrně střídmé palety barev, abychom vytvořili opravdu prostor pro relaxaci a odpočinek. Jemné odstíny doplňuje dekor dřeva, který vnáší do interiéru hřejivost.

Využili jsme zejména přírodní materiály jako dřevo a len, které jsme obohatili o kovové prvky. Tato nesmrtelná kombinace decentně doladila již zabydlený prostor a přidala mu kontrast a hloubku.

Čím jsi se řídila u menších doplňků a dekorací?

U dekorací jsem se řídila stejným principem jako při výběru nábytku, jen s větší volností co se týče výrazných barev. Zejména na terase bylo mým cílem vyzdvihnout energii letních měsíců. Nosným prvkem tudíž byly zemité tóny, které k boho stylu prostě patří.

Moodboard navrženého interiéru.

Moodboard navrženého interiéru.

Půdorys obytného prostoru.

Půdorys obytného prostoru.

Jak se ti podařilo oddělit spací část od obývací?

Jelikož jde o místo pro spánek a odpočinek, museli jsme k němu tak přistupovat. Abychom částečně oddělili denní a noční zónu, doplnili jsme prostor o paraván, jenž lze dekorovat různými závěsnými prvky.

Nacházel se v prostoru předem jasně daný prvek, podle něhož jsi formovala celý prostor?

Nikol s Karlem si vybrali akustické panely v dřevodekoru, kterými jsme vizuálně ukotvili prostor ložnice. Určitým způsobem jsme jim podřídili celý návrh, ale zároveň jsme jimi celý prostor zútulnili. V konečném důsledku nepůsobí interiér tak chladně jako s bílými stěnami.

Co dalšího tě při navrhování inspirovalo?

Mou inspirací byli Nikol s Karlem a jejich způsob života. Primárně mi při navrhování šlo o to, aby se jim dobře bydlelo a návrh jim dával smysl. Proto jsem chtěla, aby ​​jim jejich bydlení připomínalo místa, kde rádi tráví čas a cítili se v něm dobře.

Vytyčili ti Nikol s Karlem nějaké mantinely, v nichž se musíš držet, nebo jsi měla volnou ruku?

Musím říci, že Nikol s Karlem byli skvělí a celá spolupráce byla velmi příjemná. Přišli s pár představami o prostoru, ale zároveň byli otevření jakýmkoli novým a přínosným nápadům, za což jsem jim velmi vděčná.

Zakomponovala jsi do interiéru nějaké designérské vychytávky, které ulehčí majitelům život a funkčnost bytu a zároveň jsou stylové?

Myslím, že největším hackem v tomto interiéru je zónování otevřeného prostoru bez vizuálního nepořádku. Všechno má své místo a zóny jsou v harmonickém vztahu mezi sebou.

Vyvstal při navrhování či realizaci nějaký zádrhel, s kterým se bylo potřeba kreativně vypořádat?

Myslím, že jsme to zvládli bez zádrhelů. Velkou výzvou ale bylo jednoznačně dispoziční řešení, na jehož vytváření jsme strávili nejvíce času.