Bonami Days až -50 % | Ulovte svou slevu →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Bonami návštěva: Osobité glamour bydlení podle milovnice umění Emy

Osobitý, moderní a maximálně útulný. Takový je domov naší ambasadorky Emy, která se rozhodla bydlet podle sebe. Její domov je kombinací odvážných kousků a hravých barev, které spolu překvapivě dobře fungují.

Nahlédněte s námi do Emina bytu a podívejte se, jak skvěle může vypadat osobité bydlení, když se vydáte proti proudu. Byt, v němž se snoubí vášeň pro umění, láska ke glamour stylu a lehká obsese dekoracemi.

Lokalita
Praha, Karlín

Dispozice bytu
3+kk

Velikost domu
55 m²

Jak bys popsala své bydlení?
Je to kombinace glamour a skandinávského stylu. Interiér je plný osobitých dekorací aka lapačů prachu. Praktické to sice moc není, ale já prostě dekorace miluju, takže budu s chutí třikrát v týdnu tancovat s prachovkou po bytě (smích). Při zařizování jsem ale myslela také na kvalitu, a proto nechybí investiční kousky, které přežijí nejedno stěhování.
Kolik let tady bydlíš a jak dlouho trvalo byt zařídit?
Bydlím tu půl roku. Byt naštěstí nepotřeboval rozsáhlou rekonstrukci. Jen novou výmalbu a renovaci parket. O to víc času jsem mohla trávit nad hledáním inspirace a výběrem vhodných kousků.
Jaký byl tvůj hlavní cíl nebo vize?
Cílů bylo hned několik. V první řadě jsem chtěla do interiéru dostat všechny mé oblíbené barvy. Problém je, že jich mám hned několik od tyrkysové přes zelenou až po zlatou. Dalším cílem bylo vybrat pohodlné, ale osobité kousky, které by volaly: „Tohle jsem já!“ Myslím, že to množství dekorací mluví samo za sebe (smích).
Ema, Bonami ambasadorka
Nejlépe se cítí v přítomnosti živých květin a umění, miluje glamour styl, zlatou barvu a nezdravé množství dekorací. Jejím snem je jednou navrhovat interiéry pro ostatní a podpořit je v tom, aby také bydleli podle sebe.


Jakou roli hrál při zařizování tvého bytu designér nebo inspirace?
Mým Pinterestem jsou jednoznačně fotky a návrhy Bonami designérů, díky nimž mám možnost nahlédnout do různorodých bytů a domovů. To mi otevírá oči i při zařizování vlastního hnízdečka. Bonami je tím pádem moje nejoblíbenější virtuální galerie plná nápadů pro osobité bydlení.
Pro výmalbu v obývacím pokoji jsi použila docela netradiční barvu…
Ach, Peachy Fuzz! Tahle barva roku 2024 zasáhla mé srdce! Symbolizuje klid a mír a probouzí ve mně mé něžné já. Není to barva, která by mě rychle omrzela, takže podle nálady budu měnit jen dekorace. Za zmínku ale stojí i stěny v ložnici a koupelně. Tmavě modrá v glamour ložnici působí tajemně, což odkazuje zase na další stránku mé osobnosti. Koupelna je můj malý funky experiment, který mě ráno nabije energií.

Každá knihovna, každé křeslo nebo drobná dekorace může být plátnem vašeho života.

Co ti v původním interiéru nevyhovovalo?
Rozhodně nábytek ze sériové výroby. Víte, když se řekne “sériová výroba”, donutí mě to zamyslet se nad tím, jak mnoho z nás promarní svou příležitost vyjádřit to, kým opravdu je. Každá knihovna, každé křeslo nebo drobná dekorace může být plátnem vašeho života. A přesně proto mě baví nábytek, který se nedá najít v každém druhém bytě nebo domě. Chci, aby každý, kdo ke mně přijde, cítil, že vstupuje do světa plného příběhů, které vyprávějí, kdo jsem.
Co byla největší výzva? Musela jsi někde dělat nějaké kompromisy?
Dispozice bytu představovala zajímavý hlavolam. Byt je sice 3 +kk, ale místnosti jsou malé. Výzvy jsem se nicméně nezalekla a obývací pokoj rozdělila na několik zón, které mi umožňují žít, pracovat z domova a bavit se s hosty bez pocitu stísněnosti. Každý kout má svůj příběh a účel – ať už je to křeslo s lampou, které slouží jako moje útočiště pro čtení, nebo pracovní kout, kde vznikají mé nejlepší nápady.
Tvá koupelna působí hodně odvážně…
Má koupelna mi každý den připomíná, jak důležitá je odvaha dělat věci jinak – přesně díky takovému přístupu vznikla taková koupelna. Je to jako můj soukromý východ slunce, který mi připomíná, že je čas vstát a tu nabitou energii proměnit v něco inspirativního. Koupelna, jako je tahle, nakopne po ránu líp než káva, no vážně!
Jak jsi přemýšlela o ložnici?
Ložnice? To je moje království pohody a elegance. Představte si to jako noční oblohu plnou hvězd – námořnická modř připomínající temnou noc, zlaté akcenty jako záblesky hvězd a samozřejmě, nekončící moře dekoračních polštářů, které dodávají místnosti pocit luxusu. V této oáze se každé ráno probouzím jako královna.
Na které kousky jsi obzvláště hrdá a proč?
To bude těžké, protože na svém bydlení miluji prakticky vše. Je to například závěsné svítidlo Level. Působí lehce umělecky a zároveň má zlatou barvu, což odkazuje na mou lásku ke glamour stylu. Dále je to bílá komoda Sierra, protože nabízí štědrý úložný prostor a uvnitř je dobře rozčleněna na police a zásuvky. Dále je to koupelnový nábytek od Tom Tailor z řady Color Bath, který je lehce funky a hravý. Ranní rutina v koupelně je díky němu veselejší.
Nakupuješ promyšleně, nebo spoléháš spíš na intuici?
Jak u čeho. Když jde o dekorace jako jsou obrazy, svíčky nebo třeba vázy, tak spíše spontánně. Když jde o velkou investici, jako jsou svítidla nebo stolek, pak si nechám pár dní na rozmyšlenou.
Pokud bys měla neomezený budget, co by sis do domu pořídila?
Boxspringovou postel, kterou mám na svém wishlistu už roky. Mým dalším velkým snem je kuchyně na míru se spoustou úložných prostor a mramorovou pracovní deskou. A samozřejmě bych si pořídila více obrazů a dekorací, protože právě ty dělají domov osobitým.
A naopak, pokud bys měla na zařízení obývacího pokoje třeba jen 20 tisíc, do čeho bys investovala? Na čem bys naopak ušetřila?
Ušetřila bych na nábytku. Například pohovku, komodu nebo konferenční stolky jde pořídit z druhé ruky nebo od známých. Naopak bych se zaměřila na dekorace, textilie a svítidla, protože právě tyto kousky umí zútulnit interiér a dodat mu charakter.

Když nechcete bydlet jako ostatní, tak nemusíte. Jednoduše věřte svému instinktu a buďte odvážní.

Co bys vzkázala těm, které proměna interiéru teprve čeká?
Když nechcete bydlet jako ostatní, tak nemusíte. Jednoduše věřte svému instinktu, buďte odvážní. Váš domov by měl být odrazem toho, kdo jste, plný předmětů a barev, které vám přinášejí radost. Nebojte se experimentovat. Chyby? Ty neexistují. Každá “chyba” vám může otevřít dveře k něčemu novému a úžasnému. A pamatujte, inspirace je všude kolem nás – v přírodě, v umění, ve filmech, ve vzpomínkách. Sbírejte tyto střípky a tvořte z nich mozaiku vašeho domova. A nezapomeňte – každý kout domova by měl vyprávět příběh. Váš příběh.
6 závěrečných tipů od Emy, jak na osobitý domov

1. Buďte sví a nemyslete na to, co by na to asi řekla návštěva.

2. Nejen dekorace, ale také výmalba a tapety jsou skvělý způsob, jak představit svůj styl.

3. Pokojové rostliny jsou základ. Zútulní interiér a vyčistí vzduch.

4. Zlaté a stříbrné akcenty vdechnou domovu punc luxusu.

5. Pokud si nevíte rady, neváhejte se obrátit na designéry z Bonami.

6. Výmalbu hravě zvládnete s Balakrylem, který má hned několik výhod: rychle schne, barvy nežloutnou a jsou bez zápachu.