Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Rady, jak si vytvořit bohémský obývací pokoj

Energické barvy, orientální vzory a suvenýry připomínající cesty do exotických zemí - to vše charakterizuje eklektický interiér, v němž nechybí ani boho prvky. A přestože je to styl pestrý, výrazný a poměrně zdobný, můžete si jej dopřát téměř kdekoliv. Stačí zvolit správné kousky, materiály i dekorace.

Inspirujte se proto našimi tipy, jak vytvořit útulný obývák pro volnomyšlenkáře a bohémy.

1

Zaměřte se na světlé přírodní materiály

Žádoucího vzdušného dojmu docílíte zejména světlými přírodními materiály. Borovicové dřevo pohovky bude vypadat dobře jak s taburetem z juty, doplňky z mořské trávy, tak s koženým křeslem či kožešinami v přírodních odstínech.

2

Vsaďte na rozkládací pohovku

Flexibilita se (nejen) v malých prostorech cení. Pokud zvete často hosty, hodí se mít v záloze nějaké místo na přespání. Praktickým řešením je například sedačka Grab od Karup Design, kterou lze jednoduše rozložit na lůžko pro dva - stačí uvolnit područky, překlopit opěradlo… a tadá! Návštěva může nocovat.

3

Hrajte si s orientálními vzory

Co by to bylo za bohémský interiér bez kousků inspirovaných exotickými krajinami. A je jedno, zda se přikloníte k mandalám, florálním či zvířecím motivům nebo zdobnějším grafický vzorům. Dopřejte si je nejen na koberci, ale i polštářích a plédech.

4

Zahalte interiér do hřejivých barev

Paletu utvořte z barev tolik příznačných pro oblast východního Středomoří. Poskládejte ji z terakotové, oranžové, žluté. Ty do interiéru vnesou pocit hřejivosti. Harmonického dojmu dosáhnete, pokud je doplníte několika kousky v chladivě modrém odstínu. Vyrovnáte tak povzbudivý účinek teplých odstínů, navíc tyto studené akcenty interiér i osvěží.

5

Nezapomeňte na doplňky

Konečnou atmosféru místnosti pomohou doladit obrazy, sošky a orientální lucerny či lampy. Na chladný kov ale zapomeňte, raději dejte přednost hrubě opracovanému dřevu, zlacení a měděným detailům, které po setmění vyniknout pod měkkým světlem plápolajících svíček. Využijte také sílu lesklých ploch a zrcadel, která rovněž napomohou optickému zvětšení a projasnění místnosti. A nakonec přidejte i několik neotřelých květináčů se zajímavými rostlinami.

Více rad a tipů najdete zde