Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Dekorace v zelené, modré a žluté barvě jsou trendy!

Řekněte sbohem nudným barvám! Vypadá to, že letošní rok bude zahalen do pastelových odstínů, díky kterým bude váš byt doslova zářit. Které to jsou? Níže vám odhalíme ty nejvíc trendy barvy roku 2022, které se vyjímají na dekoracích.

Harmonická zelená

Zelené dekorace působí v interiéru vyrovnaně a klidně. Zelená je totiž spojená s přírodou a charakterizuje mír, balanc a harmonii. Nejvíce se tak hodí do ložnice nebo dětského pokoje. V jednodušších interiérech vypadá zelená skvěle vedle béžové, bílé a šedé barvy. Pokud ale toužíte po výraznějším výsledku, sáhněte po kombinaci modré, žluté nebo starorůžové.


Uklidňující modrá

Modrá se řadí mezi nejvíce uklidňující barvy. Přináší do interiérů harmonii, klid i dávku svěžesti. Velkou výhodou dekorací v modré barvě je, že se dá ladit s mnoha dalšími barvami. Nejlépe vynikne po boku bílé barvy a odstínů žluté a zelené.


Veselá žlutá

Žlutá barva symbolizující jasné sluneční paprsky do interiéru vnese dobrou náladu. Platí pro ni ale pravidlo méně je někdy více. Příliš žluté v místnosti totiž může působit agresivně. Proto ji použijte spíše na drobné dekorace a bytové doplňky, jako jsou vázy, květináče nebo obrazy. Oblíbená je také kombinace žluté a šedé.


Další inspirace