Až -20 % na scandi domov | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Malý, moderní a funkční byt v Záhřebu

Ivana Marinčić
Ivana Marinčić
Bonami Blogger

Navštívili jsme zajímavě zařízený malý byt v jedné ze záhřebských čtvrtí. Tento byt o rozloze 34 m² má všechno potřebné pro život mladého páru a jejich kočky Mily. Inspirujte se moderním a útulným bytem knihovnice Antonie.

Lokalita
Záhřeb

Rozložení bytu
1kk + balkon

Velikost bytu
34 m²

Jak dlouho trvalo zařizování bytu a co bylo vaším hlavním záměrem?

Samotná rekonstrukce a zařizování bytu trvala 3 měsíce. Chtěla jsem mít samostatnou ložnici, a tak jsme z garsonky udělali byt s jednou ložnicí. Byl to můj pokus proměnit garsonku v byt v moderním stylu, se samostatnou ložnicí a pohodlným obytným prostorem. Některé detaily ale ještě nejsou dotažené do konce a neustále je potřeba něco vylepšovat nebo upravovat. Řekla bych, že přeměna probíhá už několik let.

Jak proměnit nefunkční prostor ve funkční byt?

Dobré plánování je klíčové. Hlavní zásadou každého rozhodnutí bylo maximální využití prostoru. Myslím, že se mi to podařilo dobře díky zabudování vertikálních úložných prostor a multifunkčního nábytku. Ale také promyšleným stanovením priorit. Garsonku jsme přepažili, abychom vytvořili samostatnou ložnici, a ta je rozměrově řešena tak, aby se do ní vešla pouze postel, šatní skříň a trocha prostoru pro pohyb. Stejně tak jsme zúžili balkon, abychom získali o něco více místa v obývacím pokoji.

Trendy, které byly inspirací při zařizování tohoto bytu, jsou skandinávský, minimalistický a japonský styl.

Jakému druhu nábytku dáváte přednost?

Nábytek jsem si nechala vyrobit na míru, abych co nejlépe využila prostor. Nechali jsme si například sestavit dlouhý stůl, který slouží jako pracovní plocha pro " home office", jídelní a společenský prostor. Celý obytný prostor je plynule propojený bez jasných přechodů a zahrnuje obývací pokoj a pracovnu, kuchyň a jídelnu. Také ráda využívám nábytek, který se snadno přemisťuje a lze jej použít ve více místnostech. Třeba lehká křesla a odkládací stolky, které přesouváme z ložnice do obývacího pokoje a na balkon, jak se nám zachce.

Máte nějaké tipy na zařízení malého balkonu?

Balkon je úzký a pro účely rozšíření obývacího pokoje jsme ho ještě zmenšili. Proto bylo jeho zařizování velkou výzvou. Pohodlné křeslo, na které se můžeme natáhnout ruce a číst si knihu nebo pít ranní kávu, se ukázalo být skvělou volbou.

Jaká byla vaše největší investice při zařizování?

Nejvíce jsme investovali do dekorací obývacího pokoje, protože tam trávíme většinu času, ať už prací v home office, nebo odpočinkem po dlouhém pracovním dni. Důležitý je pro mě pohodlný sedací nábytek a také doplňky, které celou místnost zútulní.

Oblíbená část bytu? No, nemám moc na výběr (smích), ale určitě obývací pokoj. Ten se ukázal jako nekrásnější část a zároveň velmi útulný.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak probíhalo zařizování, ale také jak se tento byt v průběhu let měnil, můžete sledovat instagramový profil majitelky.