Obývací pokoj se slevou až 25 % | Ušetřete ještě dnes →
Máme novou appku | Objevte její výhody →
300 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Proměna dětského pokoje u Nikol Leitgeb (Štíbrové)

Pojďte se s námi inspirovat hravě a nespoutaně zařízeným dětským pokojíčkem pro divokého Matese a roztomilého Mauglího. Jakou měla Nikol vizi a splnil výsledek její očekávání?

„Nechtěla jsem nic sterilního, hlavně žádnou nudu. Aby se tady cítili dobře. Aby ten pokojíček žil, stejně jako moji kluci - divoce.“

Pokojíček, který vystihuje charakter dětí

Hlavní vize maminky Nikol byla taková, že by měl pokojíček zrcadlit temperament a divokou povahu jejích dětí. Proto se úplně přirozeně naskytlo téma džungle, které se promítlo do výběru nábytku, doplňků, barevnosti i materiálů.

Před proměnou:

Po proměně:

Co vše má pokoj splňovat?

Z hlediska funkčnosti bylo nutné sladit hned několik funkcí pokoje. Podařilo se v něm propojit hravý prostor pro předškoláka, útočiště pro miminko i místo, kde si mohou hosti příjemně odpočinout.

Pro Nikol bylo důležité, aby mohla místnost jednou za čas posloužit i jako pokoj pro hosty. Matesova postel o rozměru 140 x 200 cm tak skvěle poslouží i občasným dospěláckým návštěvám.

Tropické rostlinstvo

Přestože tropický pokoj by si na první dobrou žádal spoustu rostlin, je dobré myslet na to, že obyvatelé budou děti.

Mnoho pokojových rostlin je totiž jedovatých a jestli má něco pokojíček splňovat na 100 %, pak je to bezpečnost. Proto se přírodní prvky doladily tematickými dekoracemi, textilem nebo výraznou tapetou.

Kombinace barev a materiálů

Přírodní materiály jako je ratan nebo juta evokují tropy a působí skvěle v kombinaci s modernějším kovem. Ten je nejen esteticky zajímavý, ale zároveň je odolný a snadný na údržbu.

Barevnost vycházela ze samotného pralesa. Hlavní slovo proto dostaly syté odstíny zelené a žluté i zemité tóny.
„Pokoj dopadl přesně podle mých představ. Má duši i náboj!“ uzavírá Nikol.