Obývací pokoj se slevou až 25 % | Ušetřete ještě dnes →
Máme novou appku | Objevte její výhody →
300 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak vybrat nejlepší dětský koberec pro kluka i holčičku

Iva Baltaretu
Iva Baltaretu
Bonami Blogger

Když jsme byli bezdětní, koberec pro nás představoval jen další závazek na uklízení. Jakmile se nám ale narodilo miminko, pořídili jsme koberec, jen co se začalo víc hýbat.

Jak vybrat ideální koberec do dětského pokoje?

A proč vlastně? Možná si myslíte, že ho malé dítě nepotřebuje. Ale je to velmi praktické a bezpečné. Když se totiž miminko začne přetáčet, není dobré ho nechávat na gauči. Raději ho položíte na zem, kde bude v bezpečí.

1. Když vybíráte koberec pro děti, nebojte se umělých vláken. Syntetické koberce jsou velmi odolné a budou se dobře udržovat.

2. Vyberte si takový dětský koberec, aby šel snadno čistit a mezi vlákny se nezachycovaly nečistoty a prach. Dejte přednost krátkým vláknům před dlouhými.

3. Vsaďte na dětský kusový koberec. Bude levný, lehce ho složíte, když přijde návštěva, nebo ho můžete převážet na chatu. A až doslouží, vyměníte jej za nový.

4. Uzlíky, nebo střižený vlas? Pro údržbu bude lepší ten střižený. Vysajete z něj i nejmenší nečistoty, protože se v něm nemohou zachytit.

Jak vybrat koberec do dětského pokoje podle věku dítěte?

Těm nejmenším pořiďte klidně menší dětský koberec s výraznějšími a kontrastními barvami. Můžete vybrat zajímavé pruhované, geometrické obrazce, černobílé vzory...

Jakmile potomci povyrostou a začnou si hrát s autíčky a vláčky, využijí zejména dětské hrací koberce se silnicemi, kolejemi, vesnicemi a městy. Zkrátka ideální dětský koberec (nejen) pro kluky. Určitě se vyplatí jeden mít.

Máte doma školáky? Zapojte je do výběru koberce také. Můžete jich pořídit i víc – jeden menší před postel, další třeba kulatý dětský koberec do hracího koutku. A tady už se nemusíte bát ani delších chloupků, protože starší děti si svůj pokoj mohou udržovat samy.

Světlý či bílý koberec? Ani světlých barev se nemusíte bát. Malé děti ho ničím nezašpiní, dokud jim nedáte do ruky jídlo nebo barvy. Stačí ho párkrát týdně přejet vysavačem.

Marcela z blogu Nordic passion při výběru dětského koberce pro holčičku (10 let) uvažovala takto: „Měla jsem hlavní kritéria velikost a vysoký vlas, abychom pokryli co největší plochu podlahy a zároveň vytvořili příjemné a hřejivé místo na hraní na zemi. Samozřejmě mě zajímal i samotný design, který by ladil se zbývajícím interiérem pokoje.“

Barevný koberec nemusí být jen doplněk

Některé dětské koberce jsou opravdu nádhernou ukázkou, jak podpořit dětskou fantazii a hraní.

  • Už jsme psali výše: Velmi oblíbené jsou všechny koberce se silnicemi a městy. Ale pokud váš potomek tíhne ke zvířecí říši, vyberte mu dětský koberec se zvířátky.