Sleva 15 % s kódem MINUS15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Návštěva venkovního obývacího pokoje u blogerky Roxany

Irina Klomp Stanescu
Irina Klomp Stanescu
Bonami Blogger

Blogerka Roxana Ciuchilan miluje cestování, ale přiznává, že od narození dětí pochopila, jak důležité je trávit čas doma a užívat si společných klidných dnů jen ve čtyřech. Proto se v uplynulém roce snažili oživit všechny kouty svého domova. Zahrada je dnes jedním z jejich nejoblíbenějších míst, kde tráví čas se svými dětmi.

@Prinlume
je nejen Roxanin cestovní deník, ale také místo, kde se dělí o chvíle strávené se svými blízkými na nově zařízené zahradě vybavené nábytkem a doplňky od Bonami.

Loni v létě jsme se uprostřed vlny veder přestěhovali a zahradu jsme si moc neužili. Bylo strašlivé horko, takže jsme ani neotvírali okna, natož abychom seděli venku. Letos jsme se však připravili s předstihem. Chtěli jsme si zařídit příjemné venkovní místo, kde bychom mohli pobývat celý den.

Stěna obývacího pokoje je celá prosklená, s velkými dveřmi, které se otevírají do zahrady. Protože jsme většinu času trávili právě v obývacím pokoji, naším cílem bylo jej zvětšit a rozšířit na zahradu. Nevybírala jsem si žádný konkrétní styl, jen jsem chtěla, aby to bylo co nejvíce pohodové a zároveň jednoduché.


Nevěděli jsme přesně, jaký styl nebo barevné schéma zvolit, ale shodli jsme se, že potřebujeme sadu zahradního nábytku, venkovní koberec na hraní pro děti, velký slunečník, lehátka a samozřejmě gril.

Naše zahrada není velká (právě naopak), ale máme malou dřevěnou terasu. A tady to všechno začalo. Vybavení jsme vybírali bez ohledu na aktuální trendy nebo sezónní barvy proto, abychom je mohli používat co nejdéle.


Nejprve jsme vybrali sadu zahradního nábytku s křesly, pohovkou a odkládacím stolkem. Byla to vlastně jedna z prvních věcí, které jsme koupili, když jsme se nastěhovali, protože jsme chtěli mít zahradu připravenou co nejdříve. Zvolili jsme jednoduchou sadu nábytku ze světle šedého umělého ratanu s dřevěnými detaily.

Později jsme sedací soupravu doplnili venkovním kobercem a polštáři.


Toužila jsem také po malém koutku, kde bychom se mohli opalovat, a tak jsme si také pořídili dvě plátěná zahradní lehátka. Moc se mi líbil jejich jednoduchý design a snadné rozkládání a skladování.

Andrei si moc přál gril a sadu grilovacího příslušenství.


Výhodou je, že všechny tyto věci (včetně koberce a polštářů) můžeme nechat přes noc venku, nemusíme je balit, protože jsou speciálně navrženy pro venkovní použití.

Pro příjemnou večerní atmosféru jsme pořídili také venkovní osvětlení, deky a polštáře, které ladí s kobercem. Brzy přidáme stojany na rostliny a květináče. Na dvoře už máme několik malých stromků, které zahradu oživují, ale ráda bych tam měla spoustu květin, které by zahradní terasu ještě více rozzářily.