-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Návštěva útulného stromového domku v Transylvánii

Irina Klomp Stanescu
Irina Klomp Stanescu
Bonami Blogger

Ambiciózní, skromný a dokonale propracovaný - to jsou slova, kterými lze popsat způsob, jakým byl zařízen stromový domek v Transylvánii .

Poloha, výhled na pohoří Retezat, krása místa inspirovaly majitele k výběru barev, textur a atmosféry, kterou chtěli vytvořit, aby hosté zažili pohodlí, jednoduchost a funkčnost.

Nechte se inspirovat a objevte několik praktických tipů, jak si vyzdobit chatu nebo venkovský dům.

Styl interiérového designu

Jedná se o kombinaci skandinávského a moderního stylu, s moderní a stylově čistou estetikou, která zároveň dbá na zachování tradičních a nadčasových detailů.

Zásadní roli v utváření atmosféry domku hrálo osvětlení, které bylo jedním z nejdůležitějších prvků při definování stylů, kterými jsme se ubírali.

Klíčovými prvky byly ty, které se nejvíce blíží přírodě: dřevěný nábytek v přírodní formě (ale také natřený na bílo pro vytvoření kontrastního efektu), dekorace v teplých nebo zemitých barvách a textil ve výrazných barvách, které přinášejí rovnováhu a dokreslují celkovou atmosféru. Chtěli jsme také použít recyklovatelné materiály a proto jsme zvolili vlněnou izolaci pro střechu a zdi chaty.

Produkty od Bonami

Bonami má široký sortiment produktů, takže jsme měli z čeho vybírat. Design je emoční záležitostí, proto jsme vybírali dekorace a textilní doplňky , které vyjadřují emoce nebo se podílejí na vytváření celkové nálady. V celém vzhledu se odráží moje láska ke keramickým vázám a materiálům, jako je samet nebo terakota.

K celkovému designu přispívají i výrobky, které nejsou z vnějšího pohledu tak podstatné, ale rozhodně mají v interiéru svůj význam, jako je například sada kvalitního ložního prádla nebo pečlivě vybraný koberec.

Přirozené světlo přináší přírodu do interiéru

Bez přirozeného světla bych si toto místo asi nedokázal představit. Velká okna, kterými dovnitř proniká světlo, přirozeně vnášejí do interiéru nádech přírody a vytvářejí harmonii s venkovním prostředím. Světlo navozuje prázdninovou atmosféru a dotváří výjimečný výhled. Bez ohledu na to, jak krásně je prostor zařízen, bez přirozeného světla by byl jako bez života.

Tipy a rady architekta

Dekorace domova může přinést spoustu radosti, ale může být také neuvěřitelně náročná, vzhledem k zdánlivě nekonečným možnostem:

1. Kde je to jen možné, využijte více zdrojů osvětlení, které do prostoru vnesou zcela nový rozměr.

2. Zvolte sjednocující barevnou paletu. Nekombinujte příliš mnoho odstínů a zakomponujte do interiéru i teplé barvy.

3. Nemusíte vyměňovat kusy nábytku nebo dekorací pokaždé, když chcete interiér oživit. Někdy je stačí přemístit a můžete tak obnovit jejich původní výjimečnost.