Chcete bydlet osobitě? Inspirujte se →
Mid Season Sale | Ušetřete až 50 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Proměna pánské pracovny u Jiřího Langmajera


Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku na chlapský kutloch.

Inspirujte se na pánskou pracovnou a zašívárnou v jednom, kterou pro Jiřího Langmajera navrhla designérka Ema Traplová v rámci služby Bonami návrh interiéru.

Potřebu mít vlastní prostor a jakousi pracovnu mám odjakživa. Dřív jsem míval takový malý ateliér v Divadle pod Palmovkou. To bylo fajn. Ale od té doby, co jsme se sestěhovali s mou nynější ženou, jsem žádné takové místo neměl. Řekl jsem si, že si tu radost udělám a dopřeji si krapet soukromí. A napadlo mě, že zahradní domek je k tomu ideální.

Jiří Langmajer

Většinou se snažím návrhem ukázat trochu odvážnější přístup k interiéru, než je původní záměr. V tomto případě jsme naopak vycházeli z požadovaných výrazných barev, které jsme v průběhu navrhování s investory tlumili a ladili jejich poměr tak, abychom došli k vyváženému výsledku.

Ema Traplová, designérka služby Bonami návrh interiéru

Před proměnou

Po proměně

Měla jste při navrhování prostoru konkrétní vizi?

Volnou a zcela přirozenou inspirací mi byl samotný prostor zahradního domku. Neumím do takového prostoru navrhnout například lesklé mramorové povrchy nebo naopak industriální betonový nábytek. Z mého pohledu si tak prostor jednoduše vybrané prvky zvolil.

Vyvstal při navrhování či realizaci nějaký zádrhel?

Původně jsme chtěli zachovat starší linoleum na podlaze. Když jsme ale celý prostor nově vymalovali, podlaha působila jako pěst na oko a navíc čisté stěny vytáhly každý její projev stáří. Podlahu jsme proto nakonec schovali pod šedo béžový koberec a celému prostoru tak dodali ještě trochu elegantnější nádech.

Půdorys pokoje a rozmístění nábytku.

Půdorys pokoje a rozmístění nábytku.

Jak jste pracovnu řešila v rámci dispozice?

Myslím, že prostor zahradního domku je pro požadovaný záměr pracovny s odpočívárnou úplně ideální. Velký důraz byl sice kladen i na úložný prostor na poměrně malé rozloze, ale i s tím jsme si nakonec s vhodnými zařizovacími předměty hravě poradili.

Jednoduché vizualizace, díky kterým si klient lépe představí budoucí interiér.

Jednoduché vizualizace, díky kterým si klient lépe představí budoucí interiér.

Podle čeho jste volila barevnost interiéru?

Na barevnost byl kladen důraz od samého začátku. Od výrazných barevných detailů jsme se nakonec posunuli k zemitějším tónům použitých ve větších plochách. Interiér tak neztrácí na barevnosti a zároveň nepůsobí křiklavým, neuspořádaným nebo hektickým dojmem.

Podle čeho jste vybírala a ladila materiály?

Materiály jednoduše navazovaly na zemitou barevnost. Jedná se převážně o přírodní materiály, jako je ratan, juta, len, dřevo, kůže, terracotta...

Vytyčili majitelé jakékoliv mantinely ohledně designu?

Důležitých bylo pár základních bodů. Důraz byl kladen na úložný prostor, místo pro gramofon, odpočinkovou a pracovní zónu a také na barevnost. V každém ze zmiňovaných bodů jsem však měla naprostou důvěru a od začátku jsme měli s investorem velmi podobnou řeč.

Které části místnosti bylo potřeba věnovat nejvíce pozornosti?

Největší pozornost jsem zaměřila na komodu pro gramofon. Celá tato stěna má sloužit zvuku a zároveň pojmout i velké množství gramodesek. Také je to na malém prostoru poměrně velký a výrazný kus nábytku.

Čím jste se řídila při výběru doplňků a dekorací?

Mám radost, když jsou doplňky i praktické, ne pouze dekorační. V našem případě jsem se tak zaměřila opět na světlo, vázy, rámy na obrazy a v neposlední řadě na polštáře a plédy, abych vytvořila příjemné místo pro odpočinek. Vše v přírodních tónech.

Hlavní stropní osvětlení, stejně jako celé elektro rozvody měli v prostoru dobrou přípravu. Stropní osvětlení jsem jen osadila praktickými svítidly. Na dalších místech jsem pak přidala stolní a stojací lampy, aby bylo možné vytvářet různé atmosféry v prostoru.

Ema Traplová, designérka služby Bonami návrh interiéru

Součástí proměny bylo i zvelebení verandy zahradního domku. K pohodlnému a příjemnému posezení postačila jednoduchá dřevěná pohovka s několika polštáři.Autorkou proměny je designérka Ema Traplová, která může i vám navrhnout interiér na míru v rámci služby Bonami návrh interiéru.