100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

DIY: Hrací kostka pro nejmenší

Eva Kovářová · 24. května 2022

Pojďte si s námi vyrobit látkovou kostku pro nejmenší děti, které začínají objevovat svět. Bude vám stačit pár odstřižků látek a molitanová kostka.

Na výrobu kostky si připravte:

• Molitanovou kostku o rozměru 10x10 cm.
• 6 kousků látek o rozměru 13x13 cm (počítáme 1,5 cm na přídavky na švy), případně nažehlovací vlizelín pro zpevnění. • Stužky nebo proužky látek, ze kterých ušijete šňůrky (my použili 9 proužků látek o rozměru 4x15 cm a jeden 8x15 cm, počítáme 1,5 cm na přídavky na švy).
• Dvě dřevěná kolečka, silikonové a dřevěné korálky, provázek.
• Šicí stroj, nitě, jehlu, špendlíky, nůžky, vařečka nebo jídelní hůlka.

Jak vyrobit kostku pro miminka:

1. Připravte si potřebné látky, výplň, korálky a podobně.
2. Nejprve si nastříhejte 6 čtverců látky o rozměru 13x13 cm, my použili látky s různými strukturami, aby miminku rozvíjely hmat (bavlněné plátno, bavlna s vaflovou vazbou, hebká plyšová minky a mušelín). Ideální jsou ty s certifikací pro děti do tří let. Látky je dobré si předem vyprat a vyžehlit a můžete je také zpevnit nažehlovacím vlizelínem, ale není to nutné.
3. Proužky látek si sešijte podél delší a jedné kratší strany a pomocí vařečky nebo jídelní hůlky otočte na líc a vyžehlete. Práci si můžete ulehčit použitím hotových stužek.
4. Promyslete si, jak bude kostka vypadat a na podložce si ji rozložte.
5. Pusťte se do šití. Vezměte si první dva čtverce, z líce vložte šňůrky, dobře sešpendlete a prošijte.
6. V případě, že prošíváte stužky nebo provázky, prošijte je raději dvakrát. Tenčí provázky zajistěte z vnitřní strany uzlíkem.
7. Sešijte čtyři čtverce v řadě. Potom přišijte shora i zespoda další dva a nakonec sešijte dohromady. Poslední dvě hrany nechejte nesešité, ideálně ty, kde nejsou všité žádné doplňky.
8. Molitanovou kostku vložte do látkové a skrytým matracovým stehem ručně zašijte zbývající dvě hrany.

Další tipy na dekorace a hračky pro miminka

• Zkrášlete dětem pokojíček jednoduše samolepkami. Nabízíme krásné květinové a zvířecí motivy, jak pro holčičky, tak i pro kluky.

• Zkuste si vyrobit hmatovou podložku pro miminko nebo hrazdičku, která bude stimulovat jeho zrak.

• Jaký koberec do dětského pokojíku? Doporučujeme měkoučké bavlněné, nebo různé barevné dětské koberce.. Nabízíme koberce s Disney motivy, nebo oblíbené koberce se silnicí, městem a krajinou, na nichž si děti mohou hrát.