-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Tipy, jak na útulný jarní interiér

Petra Indruchová • 17. března

Jaro nás inspiruje ke změně šatníku i domovů. Voňavý vzduch láká vyměnit všechny zimní přikrývky a chlupaté polštáře za jemné materiály a veselé barvy. Nalaďte sebe i své bydlení na toto období už nyní! Přečtěte si 5 tipů, jak si na jaře vyzdobit domov podle nejnovějších trendů.

1. Svěží barvy

Co evokuje jaro víc než zářivé, radostné barvy? Barvou tohoto roku je harmonická fialka s názvem Very Peri. Odstín s modrým nádechem připomíná hyacinty a krokusy, které patří mezi první květiny, které překonávají sníh a šedou oblohu. Very Peri krásně ladí s ostatními pastelovými, jemnými tóny či energickou žlutou.

2. Jarní motivy

Příroda venku ožívá, a tak ji můžete zkusit přenést dovnitř. Nemusíte přehánět, stačí si najít svůj oblíbený motiv a využít jej na polštářích, obrazech či vázách. Jarní náladu vnesete do interiéru také drobnými detaily na šálcích či závěsech.

3. Materiály a tvary

Dotek je jedním ze základních smyslů. Materiály a formy, kterými se obklopujeme a kterých se každý den dotýkáme, formují náš pocit bezpečí. Decentní, hladké tvary i příjemné látky dokážou snížit náš tep až o 5 úderů za minutu. Pokud spojíte dotek s radostnou vizuální formou, která se pojí s jarem, vnesete do interiéru skutečný klid a harmonii.

4. Jarní chutě

Máme za sebou období jídel, která nás v zimě dokázala pořádně zahřát! Nyní můžeme tělu konečně naservírovat lehčí stravu bohatou na vitamíny a barvy. Rostou první bylinky a květiny, ze kterých si můžeme uvařit chutné zdravé čaje.

Na Velikonoce se ale můžeme trochu vyřádit. Připravte si třeba plněná vajíčka, lehké zeleninové saláty a upečte dort v pěkné formě. Podávejte své oblíbené pamlsky na elegantním porceláně a začněte pěstovat bylinky ve své kuchyni.

Jarní interiér už máte zařízený? Je čas přejít do zahrady!