Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Vše, co potřebujete vědět o značce Karup Design

MICHAELA ŠELENBERKOVÁ • 5. DUBNA

„Karup" patří k Bonami jako rošt k posteli a jejich variabilní pohovky jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Jak se navíc brzy dozvíte, ani ten rošt a postel nejsou vždycky potřeba. Jestli jste o této značce ještě neslyšeli nebo se nemůžete rozhodnout, který model pořídit domů, pohodlně se posaďte, provedeme vás výběrem.

Inspirace v tradičních japonských ložnicích

Karup do našich domovů přináší japonský minimalismus a svůj ikonický kousek - futon. Ten je oproti klasické matraci srolovatelný a pokládá se buď přímo na zem nebo rohož tatami. Přes den zabírá minimum místa, což dokonale zapadá do japonského způsobu života.

Skandinávský nádech

Dále zde najdete futonové matrace, které jsou silnější než klasické futony, takže si na nich ještě lépe odpočinete. Jejich skladnost a přírodní výplně přitom zůstávají. Postupně přišly i další řady nábytku s minimalistickým designem a z kvalitního severského dřeva.

1-2-3: Jednoduché, dobré a praktické

Karup se skvěle hodí do malých prostorů, kde nesmí přijít žádný metr nazbyt. Multifunkční nábytek je designovaný tak, aby posloužil jako místo na posezení, přespání i lenošení. Rozkládání je snadné, zvládnete to za 1, 2, 3... už asi rozumíte.

Z čeho můžete vybírat:

Kolekcí a materiálů je zde opravdu dost a v bohaté nabídce se můžete trochu ztratit. Proto vám ji teď trochu přiblížíme. Skvělé je, že tento variabilní nábytek se nedá jen tak snadno zaškatulkovat, chvilku je pohovkou, pak zase postelí.

Na sezení (i ležení)...

Variabilní pohovky jsou polohovatelné a mají ohebné matrace, takže z nich vytvoříte hned několik kusů nábytku. Jedno variabilní sofa může sloužit jako pohovka a v rozloženém stavu se bude hodit jako postel na přespání pro návštěvy.

Na ležení (i sezení)...

Rámy postelí: Pokud se vám myšlenka tradičního japonského nocování zalíbila, ale spaní na zemi je pro vás příliš velká změna, vyberte si jednu z Karup japonských postelí. Jde o estetickou záležitost z kvalitního dřeva. Stačí už jen doplnit matraci.

Futony:Tenčí tradiční matrace, na kterých můžete lenošit při sledování filmu nebo uložit návštěvu. Během okamžiku je složíte a uděláte z nich puf na sezení.

Futonové matrace: Přebraly to nejlepší z tradičních futonů. Skvěle se přizpůsobí vašemu tělu a budou mu pevnou oporou při spánku. Na rozdíl od japonských futonů mají vyšší tloušťku a hustotu. Proto o nich nelze mluvit jako o pravých futonech, ale spíše jako o vylepšených futonových matracích.

Úložné prostory

Rozhodně nepřehlédněte další kousky nábytku Karup Design jako jsou nejrůznější komody, věšáky, stoličky a noční stolky.

Nábytek pro děti

Karup myslí i na ty nejmenší, takže zde najdete i pohodlná křesílka, která ve chvilce rozložíte na matraci. Ta může sloužit jako prostor na hraní nebo postýlka pro odpolední šlofík. Křesílka připomínají roztomilá hnízdečka a pořídíte je v různých něžných pastelových barvách.

Venkovní nábytek

Venkovní křesla a pohovky z kolekce OUT ™ si zachovávají své multifunkční využití, ale navíc jsou vyrobené z prémiového materiálu Dralon, který je odolný proti skvrnám i vodě. A tak si můžete užít dokonalou pohodu přímo pod širým nebem.

Severské dřevo

Karup se soustředí na co největší šetrnost k přírodě a udržitelnou výrobu. Každý použitý kousek dřeva má certifikaci FSC®, který zaručuje, že dřevo bylo získáno z šetrně obhospodařovaných lesů. Většina použitého dřeva pochází ze švédských, finských a estonských lesů a je natřena výhradně laky a barvami na vodní bázi.

Udržitelná výroba

Výplně použité na matrace, pohovky a křesla jsou z velké části vyrobeny z přírodních vláken jako kokos a latex, doplněné o přebytky z textilní výroby. Tím Karup důvtipně minimalizuje plýtvání.

Pestrá škála barev a materiálu

Nabídka barev je tak bohatá, že si vybere příznivec neutrálních zemitých i pastelových barev, tak i milovník pestrých interiérů. Textílie potahů mají označení OEKO-TEX ®, které zaručuje naprostou zdravotní nezávadnost.

Mezi materiály potahů najdete kromě jiných i len nebo módní manšestr.

Zalíbila se vám značka Karup? Ještě mnohem víc najdete zde.